ROK SZKOLNY 2022/2023
WRZESIEŃ
-------------------------
OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW
29 września odbyła się część testowa zawodów pierwszego stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to olimpiada przedmiotowa skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych w Polsce. Celem Olimpiady jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół podstawowych, wyszukiwanie i integracja uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.
Zawody są trójstopniowe i polegają na pisemnym, samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych z matematyki. Zawody pierwszego stopnia mają zasięg szkolny, zawody drugiego stopnia mają zasięg wojewódzki lub międzywojewódzki (okręgowy), a zawody trzeciego stopnia (finałowe) mają zasięg ogólnopolski.
Uprawnienia laureatów i finalistów Olimpiady Matematycznej Juniorów
- Zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z matematyki
- Przyjęcie w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych
Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
Informacja i zdjęcia: Patrycja Zagórska
-------------------------
WYCIECZKA KLASY 6A
DO TEATRU MAŁEGO W TYCHACH
W związku z faktem, iż rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego, klasa 6a wybrała się do Teatru Małego w Tychach, na słuchowisko teatralne oparte na poematach Adama Mickiewicza, pochodzących z tomu „Ballady i romanse”, pod nazwą „Ballady i Dźwięki”.
Zdjęcia i tekst: Grażyna Spyra
-------------------------
PRELEKCJA NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM
Czy jesteśmy sami w kosmosie?
Ile czasu potrzeba aby promienie Słońca dotarły do ziemi?
Czy w Polsce było kiedyś bardzo ciepło?
Który palec jest dla nas najważniejszy i jaki był cel jego pojawienia się?
Na te pytania odpowiedzi znają już uczniowie klasy 6b, którzy wzięli udział w prelekcji na Uniwersytecie Śląskim.
Bardzo ciekawa dawka niespotykanej w szkole wiedzy i klimat sali uniwersyteckiej zrobiły na uczniach niemałe wrażenie. Chętnie wrócimy w przyszłym roku!
Informacja i zdjęcia: Pani Karolina Fatyga-Koń
-------------------------
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
W ramach Europejskiego Dnia Języków, który przypada na dzień 26 września zorganizowaliśmy w naszej szkole fotobudkę z wieloma gadżetami.
Uczniowie mogli pozować do zdjęć na tle green screen'u, w który została zaopatrzona nasza szkoła dzięki udziale w programie #LaboratoriaPrzyszłości.
Wykonane zdjęcia zostały następnie przerobione poprzez dodanie specjalnego tła.
Informacja i zdjęcia: Karolina Lysko
-------------------------
PAMIĘTAMY!
Wrzesień jest w Polsce miesiącem pamięci o żołnierzach poległych na frontach II wojny światowej oraz tych, którzy zginęli na „nieludzkiej ziemi”: w Katyniu, Miednoje, Starobielsku oraz z rąk banderowców.
Pamiętając, że Tym Polakom należy się pamięć i cześć, 23 września 2022 r. uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach, w imieniu całej społeczności szkolnej, oddały hołd pod pomnikiem generała Stefana Roweckiego ps. „Grot”, składając kwiaty.
Na zdjęciu uczennice z klasy 7a: Alicja Mrugała, Wiktoria Kotowska, Antonina Trochonowicz.
Informacja i zdjęcia: Grażyna Spyra
-------------------------
WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W MIKOŁOWIE
W jeden z ostatnich ciepłych i słonecznych dni klasa 2a wybrała się na Sośnią Górę, do Mikołowskiego Ogrodu Botanicznego. Tam mogła oprócz podziwiania piękna przyrody i krajobrazu z wieży widokowej wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej.
Nie zabrakło również ogniska i własnoręcznie pieczonych smakowitych kiełbasek i pianek. Pełni szczęścia dopełniły lody i beztroska zabawa na soczyście zielonej łące i placu zabaw.
Informacja i zdjęcia: Ilona Grząba
-------------------------
NARODOWE CZYTANIE W KLASACH
W piątek (2.09) Nasza Szkoła włączyła się w obchody Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza − przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm.
Ballady "Rybka", "Świteź", "Romantyczność", "Pani Twardowska" przeczytali zaproszeni goście:
- Pani Grażyna Spyra – nauczyciel historii
- Pan Sławomir Żukowski - tyski reżyser i aktor, twórca Teatru BELFEgoR
- Pan Piotr Józef Adamczyk – tyski autor, aktor i reżyser
- Pan Dariusz Jakubowski – wicedyrektor Naszej Szkoły
Wprowadzenie do Narodowego Czytania przygotowała Agata Kulińska z kl.8c, a siostry Olha i Vira Ahaponove uświetniły wydarzenie koncertem skrzypcowym.
Uczniowie w swoich klasach brali również udział w różnych aktywnościach. Nie zabrakło poznania "Ballad i romansów" w formie hip-hopowej, teatralnej oraz własnej. Uczniowie wykonywali lilie metodą origami, rysowali postacie z jeziora Świteź oraz sadzili lilie, którymi będą się teraz opiekować w swoich salach.
Informacja i zdjęcia: Kinga Radzewicz
-------------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
- FOTORELACJA -
Więcej zdjęć można znaleźć na naszym szkolnym Facebook'u:
PRZEMÓWIENIE PANI WICEDYREKTOR
Zdjęcia: Pan Adam Gołąb