ROK SZKOLNY 2023/2024

 

 

-------------------------

CO U NAS SŁYCHAĆ?

 

 

 

------------------------------

"Zabawa z obrazami"

          Czy lekcje koniecznie muszą odbywać się w szkole? Niekoniecznie ;-) Uczyć się można praktycznie wszędzie. Uczniowie klasy 2 a wybrali się do Muzeum Śląskiego w Katowicach, by w salach muzealnych poznawać "tajemnice" obrazów. Analizowali dzieła polskich artystów, dowiedzieli się co to jest portret, czym charakteryzuje się pejzaż czy martwa natura. Był czas na układanie puzzli wybranych obrazów oraz test na spostrzegawczość. Drugoklasiści mieli też okazję, wyrazić swój nastrój i upodobanie do konkretnych kolorów podczas kolorowania "obrazu" Tadeusza Makowskiego "Dzieci pod drogowskazem". 

informacja p. Joanna Loska-Rychlik

---------------------------- 

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w 11-stce

 

 W czwartek, 21 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W związku z tym zaproszeni zostali strażacy – ratownicy z Komendy Miejskiej PSP
w Tychach, którzy poprowadzili dla nas warsztaty.
Dowiedzieliśmy się jak przeprowadzić prosty wywiad medyczny, zbadać poszkodowanego, wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową. Niektórzy z nas zostali profesjonalnie zabezpieczeni na noszach ratowniczych. Ponadto zobaczyliśmy kompletny strój strażaka przygotowanego do akcji gaśniczej oraz pełne wyposażenie wozu strażackiego.
Dziękujemy naszym gościom - strażakom za poświęcony czas i rzeczowe przedstawienie podstawowych zasad pierwszej pomocy. 

infromacja: p. Joanna Wenklar

------------------------------

 

Raz, dwa. trzy – Rummikub!

 

 W środę, 20 września, rozegraliśmy szkolne eliminacje w Rummikub (gry towarzyskiej rozwijającej logiczne myślenie, spostrzegawczość i strategiczne działanie).
 Zgłosiło się 23 zawodników. Rozgrywki odbyły się w dwóch turach. W pierwszej,
w wylosowanych grupach 4-osobowych i jednej 3-osobowej, rozegrano 4 (3) partie, z których wyłoniono 12 najlepszych. W drugiej turze, po powtórnym losowaniu 4-osobowych drużyn, zagrano 2 partie, z których wyłoniono czterech uczniów z największa liczbą „dużych” punktów. Byli to: Alicja Mrugała (8a), Marta Rogalska (6a), Henryk Piekarek (6a) i Aleksander Żurawski (6a).
Nagrodą dla zwycięzców była kwalifikacja do Śląskich Mistrzostw Rummikub, które już 3 października odbędą się w Czeladzi.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się z tak licznej grupy miłośników Rummikuba.

infromacja: p. Joanna Wenklar

------------------------------

 

Zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole


W środę z okazji Dnia Przyjaźni można było spotkać w naszej szkole Listonosza, który dostarczył listy dla naszych kolegów i koleżanek z klasy. Przedstawiciele klas odebrali listy i dostarczyli je do klas, było wiele radości i niespodzianek w tym dniu.
Czwartek to Dzień Wartości, w tym dniu na długich przerwach tworzyliśmy wielki plakat o tym, co czyni nas szczęśliwymi. Było bardzo wiele pomysłów, uczniowie pisali i rysowali, dołączyła do nas także Pani Dyrektor i nauczyciele, bo każdy z nas ma coś lub kogoś dzięki czemu się uśmiecha.
Piątek to Dzień Optymizmu- ostatni dzień, ale jak ważny bo to dzień, gdy każdy z nas starał się uśmiechać do każdego i być miłym. Z tej okazji, nie było w szkole kartkówek ani sprawdzianów. Każdy miał też okazję wylosować dobrą myśl na ten dzień ze skrzynki dobrych myśli.
Dobiegł już ostatni dzień z okazji Tygodnia Szczęścia w szkole, jednak nie ostatni szczęśliwy w naszej szkole.
Życzymy wszystkim, aby każdego dnia spotykało Was coś szczęśliwego. Wchodzimy w ten rok szkolny z hasłem " Z optymizmem i nadzieją".
Magdalena Salwerowicz, Magdalena Zachura-Bielawska i Wolontariusze SP11 

------------------------------

 

Warsztaty z klockami Lego


                Czy wiedzieliście, że poprzez zabawę można poznać język programowania, podstawy matematyki, a nawet fizyki?
            Klasa 2 a gościła przedstawiciela Akademii Nauki, który przeprowadził mega fajne warsztaty z wykorzystaniem edukacyjnej wersji klocków Lego. Uczniowie pracując w parach realizowali projekty według ściśle określonej instrukcji. Po sparowaniu z aplikacją Lego Education zbudowane „robociki” wykonywały określone czynności. To było wspaniałe uczucie, gdy dzieci mogły obserwować efekty swojej pracy. Zajecie wymagały od uczniów dokładności, wytrwałości, logicznego myślenia i współpracy. Takie umiejętności przydadzą im się również w życiu codziennym. Dziękujemy Akademii Nauki. 

 

Informcja p. Joanna Loska-Rychlik

 

-----------------------------------

 

Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w szkole

 

         Od 18 września świętujemy w naszej szkole Tydzień Szczęścia pod hasłem "Z optymizmem i nadzieją". Minęły już dwa radosne dni.
 W poniedziałek obchodziliśmy Festiwal Kolorów - tego dnia ubraliśmy się kolorowo, nasze koszulki, spodenki i oczywiście skarpety były kolorowe.
Wtorek to Dzień Szczęścia - każdy miał okazję przynieść do szkoły rzecz, która przynosi mu szczęście. Były maskotki, breloki, naszyjniki i wiele innych ciekawych rzeczy. W tym dniu nasi wolontariusze rozdawali także czterolistne koniczyny.
Przed nami jeszcze 3 dni radosne dni w tym tygodniu, nie możemy się już doczekać listów od Przyjaciół i dnia bez pytania podczas lekcji


Informacja Magdalena Salwerowicz i Magdalena Zachura- Bielawska z wolontariuszami

 

--------------------------------


Miasteczko Rowerowe


          Gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek wielu uczniów naszej szkoły zauważyło, że na jednym z boisk powstało Miasteczko rowerowe. To szczególny powód do radości dla naszej szkoły. Jest ono wyposażone w znaki drogowe, światła, spełnia wszystkie wymogi do zdobycia swojego pierwszego prawa jazdy- karty rowerowej. Młodzi rowerzyści jeszcze chętniej będą uczyć się zasad ruchu drogowego i zdobywać nowe umiejętności. Dziękujemy.-------------------------------


Dzień Kropki na lekcjach na religii


        15 września obchodziliśmy Dzień Kropki, a kropka w tym dniu ma szczególne znaczenie- pokazuje nam, że każdy ma swój talent.
Z tej też okazji na lekcjach religii czytaliśmy przypowieść o talentach z Pisma Świętego, poznaliśmy historię Dnia Kropki, próbowaliśmy stworzyć "coś kreatywnego" z kropki i szukaliśmy własnych talentów. Już wiemy, że każdy z nas ma jakiś talent, może jeszcze nie odkryty, ale warto go szukać i wierzyć w siebie.


Informacja: p. Magdalena Salwerowicz