Okres realizacji:01.08.2010 – 31.07.2012
DZIAŁANIA SZKOŁY W RAMACH PROJEKTU:
- Zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne:
- „Bądź lepszy- testuj rozum”
Zajęcia miały na celu rozwijanie kompetencji matematycznych i przyrodniczych. W dużej mierze prowadzone były w pracowni komputerowej z wykorzystaniem programów edukacyjnych. Uczniowie mieli także możliwość rozwiązywania przykładowych sprawdzianów po klasie szóstej. Prowadzone były praktycznych zajęcia z zakresu rozwijania wyobraźni poprzez kształtowanie pojęć geometrycznych.
Zajęcia w szerokim zakresie umożliwiały nauczycielom indywidualną pracę z uczniem, a dla uczniów były możliwością nadrabiania zaległości, rozwijania zdolności i odkrywania swoich talentów.
Zajęcia prowadziły: mgr Jolanta Frejowska, mgr Iwona Krawczyk, mgr Beata Szczepanek
- „Matematyka na klockach lego”
Zajęcia „Matematyka na klockach lego” cieszyły się olbrzymią popularnością wśród uczniów klas I- II. Dzieci miały możliwość w niekonwencjonalny sposób, zmierzyć się wieloma zagadnieniami z dziedziny matematyki. Poprzez swoją atrakcyjną formę zajęcia wpływały na intensyfikację procesów logicznego i twórczego myślenia, na rozwój wyobraźni i orientacji przestrzennej.
Zajęcia prowadziły: mgr Beata Płoskońska, mgr Bożena Żyłka
2. Zajęcia rozwijające kompetencje językowe:
- „Porozmawiajmy po angielsku”
Celem zajęć „Porozmawiajmy po angielsku” było podnoszenie kompetencji językowych uczniów, a przede wszystkim umiejętności komunikowania się w j. angielskim. Uczniowie mieli szansę poszerzyć zasób słownictwa, poprawić wymowę i intonację oraz płynność w mówieniu. Mogli również rozwijać umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.
Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych takich jak różnorodne edukacyjne gry i zabawy językowe, zestawy piosenek, wierszyków i rymowanek oraz książeczki i nagrania w wersji oryginalnej. Forma zabawy miała wpływ na bezstresową atmosferę, podnosiła atrakcyjność zajęć oraz motywację uczniów do nauki.
Zajęcia prowadziły: mgr Joanna Mędela, mgr Joanna Rudolf
3. Zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne;
- „Komputer źródłem wiedzy i rozrywki”
W programie „ Komputer źródłem wiedzy i rozrywki” brali udział uczniowie klas II i III oraz IV i V. Zajęcia komputerowe to dla trzecioklasistów początek edukacji informatycznej, natomiast dla uczniów klasy drugiej to kolejna godzina zajęć, w czasie której mogli rozwijać swoje zainteresowania. Uczniowie klas IV i V mieli okazję nabycia zupełnie nowych umiejętności, a mianowicie programowania w „Języku logo”. Do realizacji zajęć zostały zakupione programy edukacyjne „ Matematyka na wesoło”, „Czytam i piszę” oraz program „Logomocja”.
Zajęcia prowadziły: mgr Wiesława Delekta, mgr Joanna Dobrzańska, mgr Joanna Loska-Rychlik
4. Zajęcia "Potrafię więcej":
- „ Z matematyką za pan brat”
Zajęcia prowadziła: mgr Krystyna Maciejwska
- „Matematyka i muzyka to umysłu gimnastyka”
Zajęcia prowadziły: mgr Grażyna Leki, Lidia Szymańczyk
Koordynatorem szkolnym projektu była mgr Joanna Loska-Rychlik