ROK SZKOLNY 2022/2023

 

MAJ

-------------------------

 

--- Fotorelacja z Dnia Rodzinnego ---

 

 

 

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie!

 

 

-------------------------

 

 

Opowieści z mroźnej krainy

 

W ramach innowacji "Lektury w 3D" uczniowie klasy 6B przygotowali makietę tematyczną do tekstu "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa".

 

Motywem przewodnim cyklu zajęć była postać Jadis (samozwańczej królowej).

 

 

 

 

W pracy towarzyszyła nam korona wykonana na zajęciach techniki z wykorzystaniem drukarki 3D, którą otrzymaliśmy w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości


#laboratoriaprzyszlosci

 

 

Informacja i zdjęcia: Paulina Palowska-Budny

 

 

-------------------------

 

 

Lingwistyczna papuga w Mediatece

 

 

17.05 klasa 5b wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach (Mediateka) na warsztaty pt. "Lingwistyczna papuga", które prowadziła Pani Monika Szydłowiecka - wicedyrektor MDK nr 1. W czasie spotkania Uczniowie uczyli się poprawnej wymowy oraz pracy nad swoja dykcją. Wszystko to było zaprezentowane w formie zabawy i ciekawych ćwiczeń. Serdecznie polecamy, wszystkim chętnym aplikację mobilną -"Lingwistyczna papuga". Dzięki niej ćwicząc codziennie przez 10 minut jesteśmy w stanie poprawić swoja wymowę, a przy okazji świetnie się będziemy bawić!

 

 

 

Pozdrawiamy serdecznie Kinga Radzewicz i Magdalena Lipińska

 

 

-------------------------

 

 Akademia z okacji Konstytucji 3 Maja

 

 

W pierwszych dniach maja uczciliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystym apelu, obejrzeli przedstawienie przypominające o znaczeniu święta dla narodu i wspólnie wyśpiewali hymn.

 

 

 

 

 

Za przygotowanie uroczystości dziękujemy

pani Katarzynie Błaszczyuk-Melce i uczniom z klasy 5a, 6a.

 

 

Zdjęcia i i informacja: Paulina Palowska-Budny

 

 

-------------------------

 

 

PIERWSZAKI UCZĄ SIĘ RATOWAĆ!

 

           Uczniowie klasy 1 a pod fachowym okiem ratowników medycznych uczyli się udzielać pomocy poszkodowanym. Dowiedzieli się, jak należy zachować się sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

 

Każde z nich miało okazję przećwiczyć na fantomach masaż serca oraz przejść mini kurs bandażowania. Zajęcia przeprowadzili ratownicy medyczni z firmy zajmującej się specjalistycznym transportem medycznym  "DANRECH". To były niezwykle ciekawe i pożyteczne lekcje.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik