2019/2020

--------------------------------

Zdalny Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 0 – III pt. „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”


         W maju 2020 roku odbył się zdalny szkolny konkurs plastyczny dla klas 0 – III „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” oraz zdalny szkolny konkurs plastyczny dla klas IV – VIII „Święty Jan Paweł II w oczach młodego człowieka”. Konkursy zorganizowała Pani Barbara Przydatek i Pani Magdalena Salwerowicz. Sponsorem nagród jest ks. Piotr Szołtysik, proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach. Na konkurs wpłynęło dwadzieścia osiem prac plastycznych. Oto wyniki konkursu:
Klasy 0 – III
I miejsce – Alicja Barczyńska, klasa 3b II miejsce – Agata Protaś – Kowalska, klasa 3a III miejsce – Aleksandra Bartosik, klasa 0a
Wyróżnienie otrzymał Szymon Strzop, klasa 2b
Klasy IV – VIII
I miejsce – Emilia Sekuła, klasa 8a II miejsce – Aleksandra Burmer klasa 7a III miejsce – Łukasz Szafron, klasa 8b
Wyróżnienie otrzymała Agata Tońska, klasa 6b oraz Julia Tomf, klasa 5a

 

 


Informacja : p. B. Przydatek, p. M. Salwerowicz

----------------------------

                                                                                

 EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 

         Za nami pierwszy dzień egzaminów. Uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, zachowując przy tym środki ostrożności – dystans społeczny oraz zasłonięte usta i nos. Był to wyjątkowy egzamin nie tylko ze względu na termin ale również na sytuację którą mamy obecnie.

Z oczu Dzieci można było wyczytać stres oraz niepewność. Ale z tego co wiemy już w tej chwili, to nie było ku temu powodów. Wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń a tematyka egzaminu również sprzyjała uczniom. Oby tak dalej.

Na kolejne dni egzaminów życzymy wszystkim przysłowiowego „połamania pióra” i trzymamy kciuki;-)

 

 

Informacja i zdjęcia: p. Adam Gołąb

 

--------------------------------

Akcja „100 słów Świętego Jana Pawła II na 100 – lecie Jego urodzin”

               18 maja 2020 r. przypadła 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Chcąc uczcić ten dzień, w którym urodził się wybitny Polak i święty Papież, należało wybrać i przesłać swój ulubiony cytat i zdjęcie Papieża. W ten sposób nazbierało się na pewno więcej niż 100 słów wypowiedzianych przez Ojca Świętego.
Święty Janie Pawle II, kochamy Ciebie i nigdy nie zapomnimy Twoich dobrych i jednocześnie mądrych słów skierowanych do nas: „Nie lękajcie się… wypłyńcie na głębię…”.

 

 

Informacja p. B. Przydatek

 

-----------------------------

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

                             W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy bardzo dobre informacje dotyczące konkursu Wielka Liga Czytelników. Bardzo miło mi poinformować, że:

- w kategorii wiekowej: klasy 1-4 I Wicemistrzem Powiatu został Łukasz Drob z kl. 4b

- w kategorii wiekowej: klasy 5-8 I Wicemistrzem Powiatu została Martyna Dzierżak z kl.7a, a II Wicemistrzem Powiatu została Aleksandra Burmer z kl. 7a

W obu kategoriach wiekowych nie wyłoniono Mistrza, tym samym nasi Uczniowie zostali najlepszymi uczestnikami konkursu. Wszystkim biorącym udział bardzo serdecznie gratulujemy.

Informacja p. Kinga Rzadzewicz

 

----------------------------

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

                           Dyskusyjny Klub Książki, który prowadzony jest w Naszej Szkole, działa prężnie, nawet w czasie nauki zdalnej.

W dniu 3.06 dyskutowaliśmy za pomocą Microsoft Teams o książce Rafała Kosika "Amelia i Kuba. Godzina duchów". Bardzo miło było zobaczyć Naszych klubowiczów i przekonać się co u nich słychać. Czas szybko minął na wspólnej rozmowie o książce, której wartka akcja bardzo ich zainteresowała. Mamy nadzieją, że następne spotkanie odbędzie się w Mediatece i znów będzie czas na rozmowę oraz zabawę na pobliskim placu zabaw.

 

Informacja p. Kinga Radzewicz

----------------------

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 

      28 maja Urszula Szwed z kl. 2a, Łukasz Drob z kl. 4b, Artur Truty z kl. 6b, Aleksandra Burmer i Martyna Dzierżak z kl. 7a wzięli udział w etapie powiatowym V Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników".

Test, który pisali uczestnicy różnił się od dotychczasowego, tym że był pisany online. Uczniowie zmierzyli się z książkami Dominika Wieczorkiewicza "Hulajnogą przez Smoczą Wyspę" (klasy 1-4) i Antoniny Kasprzak "Wiłka - smocza dziewczynka" (klasy 5-8). Z niecierpliwością czekamy na wyniki!!!

Informacja: pani Kinga Radzewicz

 

 

 

-----------------------------

PODSUMOWANIE ZABAWY BIBLIOTECZNEJ

 

         Przez ostatni tydzień trwała zabawa biblioteczna, odbywająca się w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Uczestnicy konkursu każdego dnia otrzymywali zadanie m.in. znalezienia książki, której okładka jest w kolorze niebieskim, podzielenia się swoją wiedzą ze znajomości literatury, oraz dopasowania swoich inicjałów do inicjałów znanego pisarza. Ostatnim zadaniem było wysłanie zdjęcia swojej ulubionej zakładki do książki.

Uczestników było wielu, co tylko pokazuje jak ważną rolę ogrywa książka w życiu Naszych Uczniów.

 

informacja i zdjęcie p. Kinga Radzewicz

 

--------------------

PODSUMOWANIE KONKURSU  "Jak radzę sobie z nudą w czasie kwarantanny"

 

 

Informacja i opracowanie projektu p. Sylwia Biernacka

 

-------------------------

TĘSKNICIE? 

         Wczoraj miałem przyjemność odwiedzić naszą JEDENASTKĘ. Pomyślałem że nagram kilka ujęć dla tych, którzy już tęsknią za tymi korytarzami i salami lekcyjnymi. Pewnie ten widok ucieszy Was wszystkich. Jeszcze trochę cierpliwości i wiem że te miejsca zatętnią życiem i gwarem, czego WAM i sobie życzę. Trzymajcie się dzielnie. Damy radę ;)

 

 

Informacja, zdjęcia i realizacja: Pan Adam Gołąb

 

-----------------------------

#wysyłam uśmiech

 

       Społeczność SP11 wysyła piękne uśmiechy i bardzo dziękujemy wszystkim, że jesteście z nami w tym szczególnym czasie.

 

        Dziękujemy Szpitalowi Wojewódzkiemu- wszystkim medykom i pracownikom szpitala, a także całej służbie zdrowia w naszym kraju- jesteście Bohaterami!

    Dziękujemy Kierowcom Dziękujemy Sprzedawcom Dziękujemy wszystkim, którzy pracują Dziękujemy Rodzicom Dziękujemy Nauczycielom Dziękujemy Wam!

I jednocześnie wysyłamy nasze uśmiechy jako promyk nadziei także do wszystkich chorych, starszych, naszych babć i dziadków, przebywających w domach i do całego świata:-).

 

Informacja p. Magdalena Salwerowicz- koordynator akcji

--------------------------------

 

AKCJA „NA ZDROWIE” 

      Jako podsumowanie naszej akcji - kilka podziękowań DLA WAS, w formie cytatów. Wszystkie są O WAS -

"Ludziach dobrych w których bije serc wiele"; Monika Zawistowska.

"Ludzie są wszędzie jednakowi, więc dobrych wszędzie można spotkać"; Ewa Ostrowska.

"Szlachetne myśli rodzą się w głowie, ale dojrzewają w sercu"; Andrzej Dobrowolski.

"Jest takie miejsce w nas, które nazywa się sercem i można z niego czerpać do woli. Im więcej się z niego daje, tym więcej jest do dania"; Wojciech Eichelberger.

Dziękujemy Wam za wszystkie dary, które uświetniły naszą akcję :)

Podziękowania dla niezwykłych kobiet: Kingi Malik, Jolanty Sidrow, Wioletty Gozdowskiej,Eweliny Kucharczyk. Wasza sensowna pomoc zmienia świat, czyjś świat.....

Wszystkie informacje o celu tego przedsięwzięcia tutaj:
https://zrzutka.pl/kxfpsv…


Informacja: p.Joanna Dobrzańska, zdjęcia P. Adam Gołąb

---------------------------

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 

        Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się 11 lutego 2020 r. W związku z tym w klasach 1-8 prowadzone były zajęcia związane z tą tematyką. Uczniowie dokonali wielu analiz aktualnych zagrożeń płynących z sieci oraz obejrzeli filmy związane z tymi zagadnieniami.

„Dzień Bezpiecznego Internetu” jest obecny w JEDENASTCE już od kilkunastu lat i z każdą edycją okazuje się że jest bardzo potrzebny. Tak i było w tym roku. Zajęcia prowadził wieloletni popularyzator tej akcji Pan Adam Gołąb.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

 

Informacja i zdjęcia: p. Adam Gołąb

-----------------------------------

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

 

       Uczniowie klasy 5b - Amelka, Nadia, Nikola i Ksawery, podczas czwartkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Głównej, zmierzyli się z książką "Nela i polarne zwierzęta". Autorka w ciekawy sposób przedstawia, zamieszkujące zimne rejony świata, zwierzęta. Spotkanie było o tyle ciekawsze, że mogliśmy wyszukiwać ukrytych w książce tajnych kodów i za pomocą tabletów oglądać filmy. A, że zawitaliśmy do biblioteki w Tłusty Czwartek to nie mogło oczywiście zabraknąć pączków.

 

 

Informacja i zdjęcia p. Kinga Radzewicz

------------------------------------

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

       10 lutego uczniowie klasy 8a i 8b wzięli udział w konkursie  języka niemieckiego "Austria-Land-czyli wędrówka po Landach". organizowanym w Katowicach. Jego  tematem była Burgenlandia, jeden z krajów związkowych Austrii.

 

 

Informacja i zdjęcia p. Aleksandra Czardybon

-------------------------------

KLASA1B Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ

       Uczniowie klasy 1b są częstymi gośćmi w bibliotece miejskiej. W ostatni piątek zawitali do Biblioteki Głównej w Mediatece, gdzie obejrzeli przedstawienie "Pacynkowo" i sami mogli wcielić się w aktorów. Był też czas na rozdanie laurek z poczty walentynkowej oraz na tworzenie własnych "serduszkowych" kartek.

 

Informacja  p. Kinga Radzewicz, zdjęcia p. Kinga Malik

------------------------------------

12 lutego

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

      Podczas dnia otwartego szkoły, dzieci gościły między innymi w pracowni biologiczno-przyrodniczo-geograficznej, gdzie z zainteresowaniem doświadczały, bawiły się i brały udział w eksperymentach, korzystając z urozmaiconego wyposażenia pracowni. Mali goście mieli także okazję do programowania  małych  robotów edukacyjnych, prezentowali swoje talenty plastyczne i ruchowe.

 

 

Informacja i zdjęcia p. Ilona Grząba

--------------------------------

  VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIJNY O BOŻYM NARODZENIU


         31 stycznia 2020 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach VIII Międzyszkolny Konkurs Biblijny o Bożym Narodzeniu. Konkurs był adresowany do uczniów klas drugich. Tematyka konkursu opierała się na znajomości fragmentów Ewangelii wg św. Mateusza oraz św. Łukasza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIa: Mateusz Muras i Henry Piekarek, którzy zajęli czwarte miejsce. Uczniowie odebrali nagrody oraz dyplomy.

 

 

Informacja i zdjęcia:p.BarbaraPrzydatek
 

------------------------

11 lutego

ŚWIAT PINGWINÓW

         Dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo lubią książki i głośne czytanie, dlatego też, po raz kolejny, odwiedziły bibliotekę szkolną. Tym razem dzieci poznały przygody małego chłopca, który zaprzyjaźnił się z pingwinem. Podczas wizyty omówiliśmy także zwyczaje panujące w świecie pingwinów, a także bawiliśmy się w zabawę ruchową - "Lodowe kry".

 

 

Informacja i zdjęcia p. Kinga Radzewicz

-----------------------------------

ZIMOWE SZALEŃSTWO

        8 stycznia uczniowie klas 1a, 5c i 7a wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami wybrali się na Kubalonkę, by skorzystać z uroków zimy.  Była okazja do bitew na śnieżki, zjazdów  na sankach i  międzyklasowej integracji.

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii  "zimowe szaleństwo"

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik, zdjecia p. Joanna Wenklar

---------------

TURNIEJ SZACHOWY

W piątek 7 lutego odbył się szkolny konkurs szachowy. 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Jolanta Frejowska

-------------

PRÓBNY EGZAMIN

30 stycznia uczniowie klas ósmych pisali generalny próbny egzamin z matematyki.

 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcia p. Przemysław Ciukaj

------------------------------

29 stycznia 2020

RODZINNE KOLĘDOWANIE

       Uczniowie SP11 z klas 4/8 przygotowali dla uczniów, nauczycieli i rodziców wieczorne kolędowanie. Występ składał się z muzyki granej na żywo i recytacji wierszy o świątecznej tematyce. 

 

Informacja p. Paulina Palowska, zdjęcia p. Adam Gołąb

-----------------------------

FESTIWAL NAUKI

            27 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Nauki w Katowicach. Już kolejny raz uczestniczyli oni w warsztatach, pokazach, filmach i dyskusjach naukowych.
A oto typowe ich wrażenia:
„Na festiwalu nauki najbardziej podobało mi się tworzenie własnego drona”
„ Najbardziej podobało mi się stanowisko dotyczące techniki i strefa e-sportu”
„Było super, wszystko mi się podobało”
„Jedno z najfajniejszych wydarzeń dla mnie były odciski palców (czyli przyrządy kryminalistyczne).”

 

 

 

Informacja p. Jolanta Frejowska, zdjęcia p. Krzysztof Oliwa
 

----------------------------

 

CHARYTATYWNE KARTKI BOŻONARODZENIOWE


       W grudniu 2019 roku na lekcjach religii uczniowie z klasy 1a, 1b, 3a, 3b, 3c, 6a, 6b, 6c i 8b własnoręcznie wykonywali kartki bożonarodzeniowe. Tuż przed Świętami kartki otrzymały dzieci ze Śląskiego Hospicjum Świetlikowo w Tychach oraz osoby starsze przebywające w Domu Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach. Serdecznie dziękuję uczniom i rodzicom za włączenie się w akcję i dobre serce.

Informacja i zdjęcie p . Barbara Przydatek

-----------------------------

 

JEDENASTKA ZDOBYWA 2 MIEJSCE W TYSKIM KONKURSIE 

        Uczennica klasy 1b Liliana Sidrow, zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym. Konkurs był organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach o nazwie „Biblioteczne Skrzaty”.

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy Lilianie!

 

 

Zdjęcia p. Adam Gołąb, informacja p.  Joanna Dobrzańska

----------------------------

LEKCJE Z TEMIDĄ

         ,,Lekcje z Temidą” to projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole dla uczniów z klasy 8a i 8b. Zajęcia prowadziła pani adwokat, przedstawicielka Fundacji ,,Altum”. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego ludzie stworzyli prawo, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, czym jest stalking, jak reagować na prześladowanie w szkole, gdzie szukać przepisów prawa, a także co zrobić, gdy kupiona przez Internet rzecz jednak nie jest tą, wyczekiwaną. Ważnym aspektem prowadzonych zajęć było budowanie w młodych obywatelach zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości oraz uświadamianie uczniów o skutkach prawnych różnych, niewłaściwych zachowań. Poza ciekawymi informacjami i niewątpliwie ważną wiedzą prawniczą, dzieci otrzymały papierowe teczki, długopisy i zeszyty a szkoła certyfikat udziału. ,,Lekcje z Temidą” to program edukacyjny, realizowany pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.
https://lekcjeztemida.pl/

Informacja p. Barbara Fatyga

--------------------------

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS III – V
„Ilustracja do wybranej przypowieści Pana Jezusa” – wręczenie nagród

           Szkoła Podstawowa nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach zorganizowała w grudniu 2019 r. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas III – V „Ilustracja do wybranej przypowieści Pana Jezusa”.
Rozdanie nagród, wyróżnień i dyplomów odbyło się 13 grudnia 2019 r. w salce w Kościele p.w. Świętego Krzysztofa w Tychach.
II miejsce otrzymała Anna Warzecha z klasy 3c.
Wyróżnienie otrzymała Agata Protaś – Kowalska z klasy 3a.
Oprócz nagród dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

 

Informacja i zdjęcie p. Barbara Przydatek

 

----------------------------------

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS III – V
„Ilustracja do wybranej przypowieści Pana Jezusa”

        W listopadzie 2019 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny dla klas III – V „Ilustracja do wybranej przypowieści Pana Jezusa”. Konkurs zorganizowała Pani Barbara Przydatek i Pani Magdalena Salwerowicz. Na konkurs wpłynęło siedem prac plastycznych.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Anna Warzecha, klasa 3c
II miejsce – Agata Protaś – Kowalska, klasa 3a
III miejsce – Oliwia Kozubek, klasa 3c
Pozostałe cztery prace otrzymały wyróżnienia.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Barbara Przydatek 

-----------------------

KACPER I KAMIL Z MEDALAMI


        Prawie 300 zawodników z Polski, Czech i Słowacji wzięło udział w XXIII Miedzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Zapaśniczym w stylu wolnym o Puchar Burmistrza Gminy Wołów. Wśród nich byli nasi uczniowie - Kacper z klasy 3c i jego młodszy brat Kamil z 1a. Chłopcy odnieśli wielki sukces zdobywając I miejsca w swojej kategorii wagowej.
Jesteśmy z nich bardzo dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

Informacja p. Lidia Szymańczyk

---------------------------------

Każdy jakiś zawód ma, będę miał i ja.

 

         Jak głęboko pod ziemią pracują górnicy? Ile osób mieści szola? Ile godzin trwa szychta? Na te i inne pytania uczniów klasy trzeciej odpowiadali zaproszeni górnicy - pan Andrzej i pan Adam. Pan Adam przyszedł do dzieci zaraz po szychcie i przywitał się z dziećmi górniczym pozdrowieniem " Szczęść Boże". Ubrany był w strój roboczy i cały pokryty pyłem węglowym. Zrobiło to na dzieciach duże wrażanie. 

Po tym spotkaniu uczniowie doszli do wniosku, że praca górnika jest bardzo ciężka, ale również bardzo stresująca i niebezpieczna.
Dziękujemy wszystkim górnikom za ich trud!

 

 

Informacja i zdjęcia p. Lidia Szymańczyk
 

----------------------------------

Orszak Świętego Mikołaja w Caritas- Dom Pomocy Społecznej św.Anny w Tychach

            6 grudnia to szczególny dzień, kiedy każdy z nas pamięta o świętym Mikołaju. Z tej okazji elfy ze Szkolnego Koła Caritas już tydzień wcześniej szykowały małe podarunki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.
6 grudnia ekipa ruszyła, aby wnieść tam przede wszystkim radość. Razem z personelem tego ośrodka wolontariusze pomagali w rozdawaniu paczek i ofiarowali swoje małe prezenty. Przecież każdy w tym dniu może zostać Świętym Mikołajem...
 

 

Informacja i zdjęcia p. Magdalena Salwerowicz

------------------------------

MIKOŁAJKOWY ESCAPE ROOM W KLASIE 1 A

      Uczniowie klasy 1 a zostali wciągnięci w niesamowitą historię. Wykorzystując wskazówki Mikołaja musieli zdobyć szyfr otwierający drogę do zaginionych prezentów. Po drodze wykonywali różnorakie zadania wymagające logicznego myślenia, spostrzegawczości i współpracy. Na szczęście misja się powiodła, kod został  przez pierwszaków odgadnięty, a prezenty odnalezione. Co więcej uczniowie klasy I a, prezentami w postaci karmy i kocy  obdarowali zwierzęta z tyskiego schroniska.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

------------------

KALENDARZ ADWENTOWY 


        W dniu 06.12.19 został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno-językowy na najpiękniejszy kalendarz adwentowy.
Wszystkie prace zostały wykonane w ciekawy sposób, trudno było wyłonić zwycięzców ostatecznie I miejsce zajęła Magda Zima 8a, II miejsce Julia Poś 5d, III miejsce Ola Bumner 7a i Oliwia Śmigiel 7a.
Główne nagrody to vouchery.
Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.


Informacja i zdjęcie: p. Aleksandra Czardybon i p. Sonia Jurak

----------------

LEŚNE MIKOŁAJKI

       W przededniu mikołajek  uczniowie klasy 5 c i 7a zaopatrzeni w marchewki, buraki i pełne ziaren kule smakule wyruszyli do leśniczówki w Świerczyńcu, gdzie  oczekiwał na nich pan leśniczy. Uczniowie usłyszeli mnóstwo ciekawostek na temat rodzajów i klas drewna, sposobów jego mierzenia. Mieli okazję zobaczyć tropy  zwierząt, a także ślady spałowanie jeleni czyli zdzierania przez nich kory z drzew. Uczniowie na leśnych duktach pozostawili   przyniesione dla zwierząt  przysmaki. Potem był czas na pieczenie kiełbasek i na zabawy przy ognisku. Wycieczkę zorganizowali rodzice obu klas.

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii Leśnie mikołajki

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik, zdjecia p. Sylwia Piekarek

-----------------------

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ

         Klasa 1b oraz 2a uczestniczyły w zajęciach: "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej", promujące zawód żołnierza, które prowadził ppor Krystian Baca- oficer wydziału rekrutacji WKU Tychy.

W trakcie zajęć prezentowane były wszystkie rodzaje sił zbrojnych, oraz różnorodność specjalności tego zawodu. Uczniowie mieli okazję obejrzenia elementów umundurowania takich jak: mundur galowy piechoty górskiej, berety, kapelusze rogatywki, w których uczniowie widnieją na zdjęciach. Uczniowie zostali obdarowani drobiazgami promocyjnymi oraz dyplomami.

 

 

Informacja  p. Joanna Dobrzańska, zjęcia p. Kinga Radzewicz

-----------------

SZKOLNE KOŁO CARITAS WOLONTARIAT  SP11

 

         Dnia 19 listopada nasze koło Wolontariatu zostało oficjalnie zmienione na Szkolne Koło Caritas. Po 4 latach współpracy z ks. Łukaszem Stawarzem- kapelanem Szpitala Wojewódzkiego, a obecnie Dyrektorem Caritas Archidiecezji Katowickiej postanowiliśmy zmienić się i dalej łączyć siłę niesienia pomocy innym pod sztandarem Caritas. Choć zmienia się nasza nazwa jednak duch wolontariatu pozostaje ten sam- jak stwierdził sam ksiądz Dyrektor Caritas.
 Nasze działania i akcje dalej będą skierowane z myślą o najbardziej potrzebujących kierując się miłością bliźniego. Bo przecież warto pomagać.

 

Informcja p. Magdalena Salwerowicz

-----------------------------------

XXIII Diecezjalny Konkurs Biblijny- etap rejonowy
1 miejsce w Tychach


        Dnia 21 oraz 28 listopada odbyły się rejonowe Konkursy Biblijne w Szkole Podstawowej nr 21. Naszą szkołę reprezentowała
6 uczniów z klas 5-8. Uczestnicy zmierzyli się ze szczegółowym testem z Ewangelii św. Jana i św. Marka.
Najlepszy w całym rejonie okazał się nasz uczeń Antoni Warzecha z klasy 5c, wygrał i zdobył 1 miejsce. Tym samym Antek przechodzi do kolejnego etapu diecezjalnego. Gratulujemy!

 

Informacja p. Magdalena Salwerowicz

----------------------

 

"MAGIA OTACZAJACEJ MNIE BIBLIOTEKI".

     Miło nam poinformować, że nasza uczennica z klasy 7b Wiktoria Smolarska zajęła II miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Biblioteka w oczach czytelnika" w Katowicach. Wręczenie nagród odbyło się 28.11 w Bibliotece Śląskiej. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Informacja i zdjęcie p. Kinga Radzewicz

--------------------------------

TWÓJ KOC-MOJA CIEPŁA NOC

       Z okazji III Światowego Dnia Ubogich nasza szkoła pokazała, że warto dzielić się z innymi dobrem i tym, co posiadamy. Zebraliśmy 45 koców, zostały one ofiarowane do Tyskiej Noclegowni dla bezdomnych oraz do sióstr Elżbietanek przy parafii św. Jana Chrzciciela, które przekazały koce dla najuboższych z naszej okolicy. Dziękujemy wszystkich za okazanie ciepła dla ubogich.

 

Informacja i zdjęcie p. Magdalena Salwerowicz

---------------------------------

28 listopada

Każdy jakiś zawód ma, będę miał i ja.

         Na kolejnym spotkaniu z tego cyklu dzieci poznały zawód położnej. Ogromne zainteresowanie wzbudziły lalki, które służą przyszłym rodzicom do nauki przewijanie i prawidłowego trzymania noworodka. Pani Aneta opowiedziała o swoim zawodzie, który jest jej pasją. Demonstrowała również jak postępować z noworodkiem. Potem dzieci same mogły „zaopiekować się maluszkami.” Było to dla nich niezapomniane doświadczenie.

 

Informacja i zdjęcia p. Lidia Szymańczyk

 

----------------------------

25 listopada

PACZUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA DOSTARCZONA

 

      Przez dwa tygodnie listopada zbieraliśmy produkty na rzecz podopiecznych Śląskiego Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". Dzisiaj  zebrane dary dostarczono do magazynu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

---------------------------

24 listopada

JEDENASTKA WYGRYWA FESTIWAL 

          Z radością informujemy, że Nadia Stefańska z klasy 5b, zajęła 1 miejsce reprezentując Szkolę Podstawową nr 11 w Tychach podczas XX Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Bielsku-Białej. W dniu 11 listopada Nadia wystąpiła podczas koncertu laureatów i odebrała nagrody.

Serdecznie gratulujemy Nadii i jesteśmy bardzo dumni!

 

Zdjęcie: p. Weronika Stefańska, informacja: p. Adam Gołąb

-------------------------

20 listopada

 

 

II FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11 IM. MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ W TYCHACH

         Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się II Festiwal Piosenki Patriotycznej, którego celem była popularyzacja pieśni utrzymanych „w duchu patriotyzmu”, promowanie młodych talentów i postaw patriotycznych. W roli konferansjerów wcielili się uczniowie z kl. 7a - Miłosz Barański i 8a – Mariusz Olek, którzy nie tylko perfekcyjnie przedstawiali wykonawców i ich piosenki, ale też prezentowali historię naszej Ojczyzny. Wszyscy uczestnicy Festiwalu bardzo poważnie podeszli do wyzwania i zaprezentowali się doskonale.
Laureatami II Festiwalu Piosenki Patriotycznej zostali:


I miejsce – Natalia Nalepa z kl. 1a,
I miejsce – Amelia Pasternak z kl. 6c,
I miejsce – Kinga Krzemińska z kl. 8a.

II miejsce – Agata Protaś-Kowalska z kl. 3a,
II miejsce – Mikołaj Krawczyk z kl. 6a.

III miejsce – Hanna Gawlik i Zofia Mazgaj z kl. 5d,
III miejsce – Nadia Baran, Edyta Baran i Julia Nalepa z kl. 5d.

Komisja wyróżniła także zespół z kl. 7a oraz ucznia kl. 4a - Huberta Cimoch.
Gratulujemy wszystkim 59 wykonawcom udanych występów !

 

 

Informacja: Bożena Żyłka – koordynator festiwalu, zdjęcia p. Adam Gołąb

--------------------

KLASA 2 C W BIBLIOTECE

        Podczas ostatniego spotkania z uczniami klasy 2c w bibliotece, poznaliśmy historię Psotnego Franka - kruka, który był tak kolorowy, że wszyscy sądzili, ze jest papugą. Jego przygody skłoniły nas do zastanowienia się nad zachowaniem ptaków w okresie zimowym. Dzieci wiedzą doskonale, które ptaki odlatują na jesień, oraz jak prawidłowo dokarmiać te które zostają z nami na zimę.

 

 

Informacja o zdjęcia p. Kinga Radzewicz

--------------------------

NOC GROZY

              Szkolne Koło Miłośników Kina i Teatru uczestniczyło w tajemniczym wieczorze... Należało wydostać się z pracowni języka angielskiego, co nie było łatwe ze względu na liczne zagadki, później trzeba było zmierzyć się z wycinaniem dyni, w końcu posilić się - na wzór nowoczesnych obchodow dziadów. Wieczór zakończył się sensem bajki "Coco". Atmosferę zapewnił wystrój przygotowany przez uczniów i ich oryginalne przebrania. Noc grozy nie była taka straszna!

 

 

Ogranizatorki: p. P. Palowska, p. J. Skubisz-Martins, p. J.Wenklar

------------------------------

BAJECZNA JEDENASTKA

             W bieżącym roku szkolnym SP11 organizuje szkolne spotkania z sztuką. Pierwszym punktem naszych podróży był legendarny Kraków i udział w spektaklu Dinsey On Ice - MOC JEST W TOBIE. Bawiliśmy się bajecznie, razem z postaciami, które są znane wszystkim - starszym i młodszym. Moc jest z nami!

 

 

Informacja i zdjęcia  p. Paulina Palowska

---------------------------------

"SZKOŁA PAMIĘTA"- PODZIĘKOWANIE

--------------------

BAJKOWA JEDENASTKA

        W SP11 świętujemy listopad pod hasłem postaci bajkowych. Z tej okazji odbył się dzień tematyczny, kiedy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w lekcjach jako bajkowe istoty. Zrobiło się magicznie!

 

 

Informacja p. Paulina Palowska

------------------------

BEZPIECZNI

       Stałym elementem w życiu dziecka jest droga do szkoły i z powrotem do domu. Zatem, droga ta powinna być bezpieczna. O tym jak odpowiednio się na niej zachowywać uczyła dzieci klas młodszych przedstawicielka Straży Miejskiej z Tychów. Podczas spotkania najmłodsi zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się,  jako uczestnicy ruchu drogowego. Zdobytą wiedzę dzieci mogły sprawdzić podczas zajęć na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, gdzie aktywnie ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po drodze. Zostało też szczególnie podkreślone, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Pani tłumaczyła, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Lekcja bezpieczeństwa połączona z zabawą z pewnością pozostanie w pamięci dzieciaków. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali odblaski, które należy przypiąć do kurtek lub polecaków, by być lepiej widocznym.

 

 

Informacjai zdjęcia  p. Barbara Fatyga

---------------------------

14 listopada

BOOK TOUR

          Już po raz drugi Nasza Szkoła włączyła się w akcję, zainicjowaną przez Szkołę Podstawową nr 18 pt. Book Tour. Założeniem akcji jest wędrówka jednej książki, tym razem jest to "Wesołe przypadki kociej gromadki" Agnieszki Stelmaszyk, pomiędzy tyskimi szkołami. W bibliotece szkolnej historię Mruczusia, Czarnusia i Milusi poznali uczniowie klasy 2b, którzy na zajęciach poznali również 31 faktów i ciekawostek o kotach. Na zakończenie zajęć, dzieci zostały poproszone o wykonanie ilustracji do przeczytanego fragmentu. Rysunki te będą tworzyć galerię prac, którą obejrzymy podczas wspólnego spotkania wszystkich uczestników w czerwcu 2020 roku.

 

 

Informacja p. Kinga Radzewicz

---------------------------

12 listopada

KREATYWNE WARSZTATY NAUKOWE

       Kreatywne warsztaty naukowe – to dzisiejsze zajęcia łączące naukę z zabawą, które poprowadził dla naszych uczniów ekspert z Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Dzięki niemu dziś ujarzmialiśmy zjawiska związane z prądem, jego powstawaniem i wykorzystywaniem na co dzień. Nie było mowy o szkolnych regułach i podręcznikowych definicjach. Rządziły eksperymenty
i doświadczenia, w których uczniowie brali czynny udział. Mocnym akcentem zajęć był koncert na cewce Tesli, a największym zaskoczeniem chyba fakt, że żarówkę można stworzyć samemu
z grafitu, a prąd wytworzyć z ogórka lub ciepłej wody :)
Mamy nadzieję , że uczniowie dzięki tej formie zajęć zapamiętali jak najwięcej oraz że to spotkanie było dla nich inspirującym doświadczeniem. 

 

 

Informacja i zdjęcia: p. Ilona Grząba

-------------------------

KLASA 1 b W MEDIATECE

      Obejrzeliśmy film edukacyjny :"Jestem Polakiem", na podstawie którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące symboli narodowych. Wysłuchaliśmy legendy o powstaniu państwa polskiego; "Lech, Czech i Rus". Tablica multimedialna posłużyła do utrwalenia wiadomości o Gnieźnie, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach. Na mapie Polski zostawiliśmy " nasze serducha" w postaci biało- czerwonych motyli.

 

 

Informacja : p Joanna Dobrzańska, zdjęcia p. Kinga Malik

--------------------------

7 listopada

ŚWIĘTO SZKOŁY - URODZINY MARII

        Święto Szkoły – Urodziny Marii to czas, w którym w szkole, nie ma czasu na nudę, a wszystko co się dzieje, pozostaje na długo w pamięci. 7 listopada to dzień pełen różnych aktywności, zabawy i nauki - bo być JAK MARIA – zobowiązuje. W tym roku również było wiele wspaniałych i ciekawych wydarzeń.
Dzieci oglądając film z serii “Wynalazcy” poznały życiorys Marii Curie – Skłodowskiej, próbowały ustalić jakie cechy wpłynęły na to, że stała się wybitną uczoną, tworzyły lapbooki, które można oglądać w szkolnej bibliotece. Rysowały i kolorowały portrety Marii Curie-Skłodowskiej i tworzyły plakaty. Podsumowaniem tych zajęć był quiz o życiu i działalności polskiej Noblistki.
Bardzo ważnym elementem łączącym naukę z zabawą, były doświadczenia i eksperymenty, w których uczniowie mogli brać czynny udział, a których nie mogło zabraknąć w takim dniu. I tak:
• Starsi uczniowie biorąc udział w kreatywnych warsztatach naukowych poznawali i ujarzmiali zjawiska związane z prądem, jego powstawaniem i wykorzystywaniem na co dzień, wysłuchali „koncertu” na cewce Tesli i dowiedzieli się, że żarówkę można stworzyć samemu z grafitu, a prąd wytworzyć z ogórk