ROK SZKOLNY 2016/2017

TKBP na finiszu!

W cyklu Tyskie Kryterium Biegów Przełajowych rozegrano już trzeci, przedostatni bieg. Był on dla nas bardzo udany! We wszystkich kategoriach wiekowych zdobyliśmy: 3 złote medale (Maja Rubka, Aleksandra Burmer, Miłosz Barański), 1 srebrny (Julia Siersiecka) i 1 brązowy (Jan Cymerlik). Oprócz medalowych pozycji wielu naszych uczniów zajęło wysokie lokaty, które również nagradzane są punktami w klasyfikacji generalnej. BRAWO!!!
Gratulujemy WSZYSTKIM 11-stkowym biegaczom:)

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

WIADOMOŚCI SPORTOWE

Kolejne emocje sportowe za nami. Uczestniczyliśmy w rozgrywkach z piłki siatkowej i piłki nożnej. Niestety tym razem nie udało nam się zająć czołowych lokat ale zdobyliśmy kolejne cenne punkty dla szkoły.

WICEMISTRZOSTWO PIŁKARZY RĘCZNYCH

22 marca reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców zajęła II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  W turnieju wzięło udział 10 reprezentacji tyskich szkół podstawowych.  W pierwszej rundzie pokonaliśmy SP 17 i SP 35 wynikiem 2:1 i dzięki zwycięstwom awansowaliśmy do rundy finałowej, w której zmierzyliśmy się z SP 19 i SP 18. Po zaciętym meczu ze szkołą sportową padł remis 4:4, natomiast z SP 18 wygraliśmy 3:0.
Podczas turnieju nie przegraliśmy żadnego meczu, a o klasyfikacji końcowej decydowała mniejsza ilość rzuconych bramek przez naszych.

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Ależ mamy uzdolnionych uczniów:) Co prawda wiemy o tym nie od dziś ale już dawno nie mogliśmy pochwalić się medalami z tylu różnych dyscyplin sportowych!

Zacznijmy od najmłodszych:
Julek Żurawski zajął II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Judo Dzieci w kategorii wagowej 34 kg.

Tymek Holski razem z drużyną w Turnieju Piłkarskim o Puchar Burmistrza Miasta Imielin wywalczył I miejsce.

Wanesa Kania przyzwyczaiła już nas do złotych medali. Tym razem w 11 Międzynarodowym Turnieju w Zapasach Kobiet (11 International Womens Wrestling Tournament) w Czarnym Borze znowu stanęła na najwyższym stopniu podium!!!

Daria Mederska zajęła II miejsce w X Mistrzostwach Europejskiej Federacji Yoshinkan Aikido.

Gratulujemy!!!

DOBRY POCZĄTEK NASZYCH SPORTOWCÓW

W kolejnej 35 edycji Tyskiego Kryterium Biegów Przełajowych nasi uczniowie zanotowali bardzo dobre występy.
W dniu 15 września odbył się pierwszy bieg, na którym nasi sportowcy zajęli następujące lokaty: