Rok szkolny 2017/2018

----------------------------------------------

ŚWIETLIKI MÓWIĄ – STOP PRZEMOCY

         W ramach kampanii 19 dni przeciw przemocy świetliki brały udział w cyklu zajęć profilaktycznych, podczas których wspólnymi siłami zdefiniowali co to jest przemoc, agresja słowna, fizyczna i psychiczna. Uczyliśmy się, jak działać w obronie własnej i innych dzieci. Pomogły nam w tym rysunki komiksowe. Uczestniczyliśmy w quizie. Na zadawane pytania świetliki mogły wybrać odpowiedzi: TAK, NIE, NIE WIEM, przy czym należało uzasadnić swój wybór. Czasem po krótkiej dyskusji niektórzy zmieniali swoje zdanie wybierając inną odpowiedź. Nadawaliśmy również tytuły rysunkowym umowom, które były podsumowaniem ustalonych zasad. Wykorzystując metody aktywne, na zajęciach świetlicowych świetliki rozmawiały o uczuciach ludzkich, dzieląc je na dwie grupy: pozytywne i negatywne. Sformułowały zasady dotyczące właściwych sposobów radzenia sobie ze złością, tak aby nikogo nie krzywdziły. Zajęciom towarzyszyły zabawy przeciw agresji. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów na temat BEZPIECZNI W SZKOLE. Prace wzięły udział w szkolnym konkursie o tym tytule, który zorganizowały nauczycielki p. Bożena Żyłka, p. Patrycja Paliczka, p. Agnieszka Gospodarek. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród nastąpi na najbliższym apelu szkolnym. Prace uczestników konkursu można obejrzeć w świetlicy.

 

 

 

 

Informacja p. Bożena Żyłka,

DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI

 

            Dnia 14 listopada klasy młodsze spotkały się z p. Danusią – wolantariuszką z Przytuliska „Przystań Ocalenie” w Ćwiklicach k/Pszczyny, która pięknie opowiadała dzieciom o losach mieszkańców przytuliska. Jej opowieści wzbogacone zostały filmem. To wyjątkowe „schronisko” – wśród swoich podopiecznych ma między innymi psy, koty, kozy, konie, krowy, świnie, ptactwo. Pani Danusia przyjechała z kotem Malinką, który chociaż nie miał tylnych nóg, to stał się ulubieńcem naszych dzieciaków. Finałem spotkania było wspólne zaśpiewanie piosenki o zwierzątkach i przekazanie od uczniów naszej szkoły darów dla zwierząt oraz pieniędzy na pomoc weterynaryjną. Dzięki takiej formie pomocy możliwe jest ratowanie chorych, bezdomnych zwierząt.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i przyczynili się do zmiany trudnego losu zwierząt. Jesteśmy przekonane, że udział dzieciaków w takim spotkaniu buduje szacunek dla otaczających nas stworzeń.

 

 

Koordynatorki: p. Halina Kulka,  p. Bożena Żyłka

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

            Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i licznie odpowiedzieli na prośbę Samorządu Uczniowskiego. Dotyczyła ona stworzenia dowolnej ozdoby, figury, zwierzęcia sztuką origami. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego jest uważana za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.
Nie sposób wymienić latających, pływających, skaczących i kwitnących cudeniek. Dominowały lisy, koty, psy, ptaki, żabki...ale były też samoloty, liście, ryby, kraby.

Wyróżnienia grupowe i indywidualne zostaną ogłoszone na najbliższym apelu:) 

 

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii!

Informacja p. Joanna Wenklar

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 


         W piątek 10.11 obchodziliśmy w naszej szkole Święto Nieodległości. Z tej okazji Klub Miłośników Kina i Teatru (uczniowie klasy 5a, 6a, i 7a) przygotowali występ, którego główną częścią był teleturniej wiedzy o historii Polski.
Uczniowie z uśmiechem na twarzach zachęcali do radosnego świętowania dnia 11 listopada.

 

 

 

Informacja: pani Paulina Palowska, zdjęcia: pan Adam Gołąb

KAMELEONY W KLASIE 1A

        Lekcję  języka angielskiego w klasie 1a opanowały KAMELEONY! Pani Karolina przygotowała dla każdego ucznia malutkiego kameleona, a uczniowie musieli wyszukać w klasie przedmiot w takim kolorze, jaki pani wyznaczyła. Jak dobrze, że Bartek miał koszulkę w kolorze yellow, a Filip red.

 

Informacja i zdjecia: p. Karolina Fatyga- Koń

URODZINY MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE

Na religii


      W świętowanie urodzin patronki SP – 11 im. Marii Curie – Skłodowskiej uczzniowie włączyli   także na lekcjach religii. Rysowali lub kolorowali portrety M. Curie – Skłodowskiej. Prace plastyczne oddali uczniowie z klasy 3b(koło plastyczne), 4b, 4c, 5b, 6b, 7a i 7b. Najładniejsze portrety naszej patronki można podziwiać na gazetce klasowej w sali nr 42.

 


Opracowała B. Przydatek i M. Salwerowicz

-------------------------------

Na zajęciach komputerowych

 

        Uczniowie bardzo hucznie obchodzili urodziny naszej wspaniałej patronki Marii. Oczywiście nie obyło się bez fajerwerków również na zajęciach informatyki. Wszyscy mieli okazję zmierzyć się z komputerowym wizerunkiem Pani Marii. A jak one powstawały można zobaczyć na fotografiach.

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pan Adam Gołąb

------------------------------------------

W klasach drugich

       Urodziny Marii Skłodowskiej -Curie były okazją do poszukiwania odpowiedzi na wcale niełatwe pytania: Co to jest sława, a co popularność? Kogo można nazwać sławnym, a kogo tylko znanym? Drugoklasiści ustalili,   że sława, to wielki rozgłos zdobyty talentem, wielkimi czynami i zasługami dla ludzkości. Ten opis bez wątpienia pasuje do  patronki naszej szkoły, której życie i dokonania uczniowie poznali oglądając film z serii: "Byli sobie wynalazcy". Na zajęciach plastycznych i komputerowych dzieci  projektowały znaczki pocztowe, upamiętniające 150 lecie urodzin tej wielkiej uczonej. Na korytarzu zawisły jej  portrety.

 

 

 

Informacja i zdjęcia: p. Joanna Loska-Rychlik

-------------------------

W świetlicy

      Świętowanie urodzin patronki Świetliki rozpoczęły od  przypomnienia wydarzeń z życia Marii Curie Skłodowskiej dotyczących jej dzieciństwa, młodości, czasów studiów, poznania miłości życia, założenia rodziny, pracy i śmierci. Wspólnie zastanawiały się nad cechami charakteru Marii, które pozwoliły osiągnąć jej tak wielki sukces, rysowały jej portret.  Poszerzyły swoją wiedzę, o życiu w XIX wieku. Dzięki prezentacji multimedialnej poznały zmieniającą się modę w tych czasach.

Same projektowały stroje i kapelusze. Potem Świetliki odkrywały wynalazki, które zostały wynalezione w epoce  patronki naszej szkoły.

 

 

Zdjęcia: pani Agnieszka Kaźmierska-Konarzewska
Informacja: pani Bożena Żyłka

XXIII SZKOLNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ Z EWANGELII św. Marka dla klas V – VII


         27 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tychach w sali nr 35 został przeprowadzony XXIII Konkurs Wiedzy Biblijnej pod hasłem „Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” /Mk 1,11/. Uczniowie pisali test sprawdzający ich znajomość Ewangelii wg św. Marka. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas 5 – 7.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Natalia Wachel, uczennica klasy 7a
II miejsce – Aleksandra Burmer, uczennica klasy 5a
III miejsce – Nikola Dziadkowiec, uczennica klasy 7a         

Do Rejonowego Konkursu Wiedzy Biblijnej zakwalifikowała się Natalia Wachel, uczennica klasy 7a oraz Aleksandra Burmer, uczennica klasy 5a.
Ogółem można było zdobyć 43 punkty. Natalia uzyskała 40pkt, a Aleksandra 28 pkt. Obie uczennice uzyskały więcej niż 50% punków możliwych do zdobycia i tym samym zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który odbędzie się 23 listopada 2017 r.   Konkurs zorganizowały: p. Barbara Przydatek i p. Magdalena Salwerowicz.
 

 

 

 


Informacja i zdjęcia: p. Barbara Przydatek
 

ROZWIĄZANIE MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU PLASTYCZNO-KULINARNEGO

"DYNIOBRANIE"


      Uczniowie klas drugich wzięli udział w jesiennym konkursie plastyczno-kulinarnym, którego motywem przewodnim była dynia. Pomysłowość uczestników konkursu nie miała granic, zarówno w sferze plastycznej, jak i kulinarnej. Powstały piękne instalacje przestrzenne i ciekawe pomysły na wykorzystanie miąższu dyni w kuchni. Przyznano 4 równorzędne nagrody główne zdobyli je: Julia Pierzchała i Lila Hyla z klasy 2a, Natalia Gawińska i Bartek Szulc z klasy 2b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które będą mogli wykorzystać w kuchni przygotowując smakowite dania... nie tylko z dyni.

 


 

 

Zdjęcia prac konkursowych można znależć w galerii

PROSZĘ PANI, PO CO NAM TE KLAMERKI? CZY BĘDZIEMY WIESZĆ PRANIE?

 

         Te pytania można było usłyszeć w zeszłym tygodniu na lekcji języka angielskiego. No bo czy można się uczyć języka z pomocą klamerek na pranie?? Oczywiście, że tak! Przekonały się o tym klasy 2a i 2b ucząc się, a właściwie przypominając sobie zapis słowny liczb angielskich. Zabawy było co nie miara.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p.Karolina Fatyga - Koń

AKCJA ZNICZ

        Akcja Znicz organizowana w naszej szkole po raz drugi dobiegła końca. Uczniowie wraz z rodzicami po raz kolejny odpowiedzieli na naszą zbiórkę i przynieśli nam wiele zniczy - dziękujemy!
31 października Wolontariusze z panią Magdą wybrali się na cmentarz przy kościele św. Marii Magdaleny.

W tym roku była już nas spora grupa, jednak zniczy było tak wiele, że plecaki okazały się za małe, aby je wszystkie pomieścić. Mimo wszystko daliśmy radę. Gdy dotarliśmy na miejsce wszyscy z zapałem i chęcią zabrali się za posprzątanie i uporządkowanie opuszczonych grobów, na każdym z nich zapłonęły znicze. Nie zapomnieliśmy także o grobach Nieznanych Żołnierzy oraz księży i proboszczów z tutejszej parafii.

Wolontariusze wiedzą też, że pamięć, sprzątanie, zapalenie znicza to nie wszystko, ważna jest też modlitwa za zmarłych, aby Niebo stało się ich Domem na zawsze.

Pamiętamy zawsze o tych, którzy odeszli. Ku ich pamięci zostawiamy znicze, jako drogowskaz naszym duszom błądzącym po świecie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

 

Informacja: pani Magdalena Salwerowicz

JAK TO DRZEWIEJ BYWAŁO CZYLI LEKCJA REGIONALIZMU

       Uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w nietypowej lekcji, prowadzonej w gwarze śląskiej w Żorskim Centrum Regionalnym w Osinach. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak kiedyś na Śląsku kisiło się kapustę. Nieukrywaną radość sprawiło dzieciom włączenie się do pracy,  z ogromnym zapałem szatkowali i  wrzucali kapustę  do beczki, by potem Gospodarz mógł deptać ją z zapałem. Na uczniów czekały jeszcze inne atrakcje, między innymi nauka tradycyjnego tańca śląskiego o wdzięcznej nazwie "Mietlorz". To była niezwykła lekcja.

 

 

 

 

Więcej zdjęc z lekcji w galerii

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

TYSKIE KRYTERIUM BBIEGÓW PRZEŁAJOWYCH –BIEG II

          Kolejny bieg przełajowy za nami… na kolejne dwa poczekamy aż do wiosny. Nasi niezawodni lekkoatleci wybiegali czołowe lokaty. Wśród 60 – osobowej reprezentacji „JEDENASTKI” wyróżnieni medalami zostali: złoto - Maja Rubka, Aleksandra Burmer, Miłosz Barański; srebro - Julia Siersiecka, Jan Cymerlik; brąz – Paulina Dobry, Ksawery Jacyniak, Mateusz Garliński.
Wielu zawodników, w swoich kategoriach wiekowych, znalazło się w pierwszej piętnastce. To bardzo ważne – każdy z nich zgromadził punkty, które złożą się na końcowy wynik w rywalizacji międzyszkolnej!
Gratulujemy wszystkim biegaczom:)

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 3 c biorą udział w zajęciach koła matematycznego pod nazwą "Nauka przez zabawę" prowadzonego przez p. Jolantę Frejowską. Zajęcia mają na celu rozbudzanie zainteresowań matematycznych.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Jolanta Frejowska

KONKURS „WSPOMNIENIE Z WAKACJI" ROZSTRZYGNĘTY

       19 października podczas apelu przedstawiono laureatów szkolnego konkursu plastyczno – literackiego „Wspomnienia z wakacji”. Z rąk p. wicedyrektor mgr Barbary Fatygi nagrody otrzymali :
I miejsce – Malwina Włodarczyk – kl. 1b
Julia Pierzchała – kl. 2a
Natalia Krupa – kl. 3d
Emilia Żogała – kl. 7b
II miejsce - Filip Ździebko – kl. 1b
Liliana Hyla – kl. 2a
ZofiaSzwed – kl. 3c
Martyna Dzierżak – kl. 5a
III miejsce - Maja Pszowską – kl. 1b
Paulina Dobry – kl. 2a
Szymon Chachoń – kl. 3d
Wyróżnienie – Maja Kowalska – kl. 1c
Magdalena Jagieło – kl. 2b

      Nagrodzone prace można podziwiać w świetlicy. Zapraszamy do oglądania, a nagrodzonym uczniom gratulujemy. Organizatorkami konkursu były p. Bożena Żyłka, p. Agnieszka Jaromin,  p. Agnieszka Konarzewska.
 

 

 

Informacja p. Bożena Żyłka

18 października

"EKSPEDYCJA SMAKÓW"
czyli podróż po świecie zdrowego odżywiania

       Uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej "Ekspedycja smaków" zorganizowanej przez TESCO w ramach ogólnopolskiego programu "Od uprawy do potrawy",  będącej wyjątkową lekcją o zdrowym odżywianiu.  Podczas Ekspedycji mającej formę gry terenowej,  dzieci dowiedziały się, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i tym samym lepiej zadbać o własne zdrowie. Poznały  zasady prawidłowego żywienia oraz potrzebę  codziennego nawadniania organizmu. Klasa otrzymała materiały edukacyjne będące pomocą przy poznawaniu kolejnych zagadnień z zakresu zdrowego żywienia.

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

Więcej zdjęć z Ekspedycji znajdziesz w galerii.

AKCJA "KASZTAN NA WAGĘ ZŁOTA" NA PÓŁMETKU

    12 października leśnictwo Świerczyniec odebrało od nas pierwszą partię kasztanów. W zbiórkę zaangażowały się całe rodziny, co przyniosło rewelacyjny efekt. W ciagu zaledwie klkunastu dni zebraliśmy prawie  2 tony tego cennego surowca, który zostanie wykorzystany zimą do dokarmiania zwierząt leśnych. Zbiórka trwa nadal.

 

 

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik, zdjęcia p. Andrzej Mleczyński

DZIEŃ NAUCZYCIELA W TYCHACH


„Twój trud nie umrze ze mną, będzie żył w słonecznych oczach rozkwitłych w dojrzałość” – Jan Okoń


         Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Od 1982 r. na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej, który upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, powołanej przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela w Polsce jest obchodzony bardzo uroczyście.
Tegoroczne miejskie obchody Dnia Nauczyciela w Tychach odbyły się 12 października się w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka. Podczas uroczystości zostały wręczone nauczycielom i dyrektorom tyskich placówek oświatowych Nagrody Prezydenta Miasta Tychy. Nagrody z rąk Prezydenta Miasta Tychy Pana Andrzeja Dziuby oraz Pierwszego Z-cy Prezydenta ds. Społecznych Pani Darii Szczepańskiej odebrało czterdziestu nauczycieli. Wśród nagrodzonych za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej znalazła się wicedyrektor szkoły, pani mgr Barbara Fatyga.
Włodarze miasta wręczyli również listy gratulacyjne tyskim nauczycielom, którzy w tym roku otrzymują odznaczenia. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostały odznaczone: pani dyrektor mgr Marzena Nogaj, mgr Janina Bartos oraz mgr Bożena Żyłka.
Jesteśmy dumni z naszych nauczycieli i cieszymy się, iż w mieście doceniono ich pracę.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych wspaniałych sukcesów.

 

 

Informacja p. Barbara Fatyga

WOLONTARIAT W LEAR CORPORATION POLAND

          W środę 11 października grupa wolontariuszy wraz z opiekunem panią Magdą Salwerowicz wybrali się do firmy Lear Corporation Poland. Cel był szczególny, chcieli złożyć podziękowania od całej społeczności szkolnej za pomoc i sponsoring przyborów szkolnych oraz artykułów papierniczych w akcji „Piórnik uśmiechu”.
Nasze bardzo serdeczne DZIEKUJĘ mogli złożyć całemu działowi Costing, który jak dowiedzieliśmy bacznie obserwuje stronę naszej szkoły i chętnie przyłączy do następnych działań i akcji. Już nawet tego dnia wolontariusze nie wrócili z pustymi rękami, pamiątkowe gadżety wywołały uśmiech i zadowolenie na ich twarzach.

Jeszcze raz dziękujemy za chęć współpracy i włączenie się do akcji pomocy naszym uczniom.
Wolontariat

 

 

Informacja i zdjęcia p. Magda Salwerowicz

„RATOWNIK ŻYWNOŚCI”


       10 października 144 uczniów klas II – VII Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej wzięło udział w warsztatach edukacyjnych o niemarnowaniu żywności zorganizowanych przez Bank Żywności. Warsztaty stanowiły Nagrodę II stopnia w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Extra Stołówki z Delmą Extra”. Szkoła otrzymała również certyfikat „Ratownik Żywności”.
Mamy pewność, że uczniowie wiedzę zdobytą podczas warsztatów wykorzystają w życiu codziennym.
 

 

 

Informacja p. Bożena Żyłka, zdjęcia p. Adam Gołąb

CZYM JEST OBRAZ?

        Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach w Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie szukali odpowiedzi na pytanie: Czym jest obraz? Dowiedzieli się na czym można namalować obraz, z czego robi się pędzle i jakich farb używają artyści. Podziwiali obrazy znajdujące się salach muzealnych, a na koniec mieli okazję pokolorować rysunek przestawiający jedno z dzieł znajdujących się w muzeum. Jego autorem jest polski malarz Tadeusz Makowski, a jego tytuł brzmi: "Troje dzieci pod drogowskazem". Artysta namalował go farbami olejnymi na płótnie.

Wizyta w tym niezwykłym miejscu, dla większości drugoklasistów, była pierwszym spotkaniem ze sztuką.

 

 

 

Informacja: p. Joanna Loska-Rychlik

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SP 11

        Klasy 7 w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków wzięły udział w zabawie przygotowanej przez panie z języka angielskiego. Drużyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi ciekawostek językowych,bawiły się w biegane dyktando, układały wyrazy w językach angielskim, rosyjskim i niemieckim oraz pisały cyrylicą. Najwięcej zabawy sprawiło siódmoklasistom odszyfrowanie pytań zapisanych w postaci QR kodów. Niezbędne były tu bowiem telefony komórkowe, których nie tylko można, ale trzeba było używać, by wykonać zadania.

 

 

 

Informacja p. Joanna Rudolf

SUKCES 11-STKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

             Za nami pierwszy bieg z cyklu Tyskiego Kryterium Biegów Przełajowych. To już XXXVI edycja!!!
Nasi lekkoatleci nie zawiedli. W sprzyjających warunkach pogodowych reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 11 wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych, biegi ukończyli (pokonując własne słabości) i zdobyli cenne punkty. Niektórym zasłużenie na piersi zawisnęły medale. Pierwsze miejsce w swoich rocznikach zajęli: Paulina Dobry (IIa), Aleksandra Burmer (Va) i Miłosz Barański (Va); drugie miejsce wywalczyli: Julia Siersiecka (IIIa) i Piotr Moroz (IIId); z trzeciego miejsca cieszyli się: Maja Rubka (IIIc) i Paweł Golik (IIa).

Gratulujemy tak wspaniałego początku i prosimy o więcej!!!:)

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

„ Piórnik uśmiechu – co w trawie piszczy”

           Nasza akcja zbiórki przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dobiegła końca. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten szczytny cel.
Choć to dopiero wrzesień, zawitał już do nas święty Mikołaj. Chcemy bardzo serdecznie podziękować firmie Lear Corporation Poland, która zasponsorowała nam przybory szkolne i artykuły papiernicze, w tym piórniki, zeszyty, kredki, mazaki, papiery kolorowe. Jednym słowem wszystko co potrzebne na wyprawkę wrześniową wielu uczniów, tak wiele się nie spodziewaliśmy:). Bardzo dziękujemy za wsparcie, przesyłamy wielki uśmiech od uczniów i nauczycieli naszej szkoły.


Magda Salwerowicz – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z uczniam

„STREFA JEDENASTKI” PRZEDSTAWIA..."

        W ostatnich dniach w szkole powstał zespół pod nazwą „STREFA JEDENASTKI”.  Prezentujemy jego premierowy film, który przedstawia  bardzo prosty, manualny instruktaż, jak poradzić sobie z oprawą książki w półtorej minuty. Kolejne pomysły zespołu „STREFY JEDENASTKI” zaprezentujemy niebawem.

 

Twórcy filmu:

Instruktor: Pani Katarzyna Zakrzewska-Pilarz
Zdjęcia: Pani Agnieszka Kaźmierczak
Reżyseria: Pani Katarzyna Jarosz
Realizacja: Pan Adam Gołąb