Rok szkolny 2017/2018

-------------------------------

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS 1 z 10


        Zbigniew Piekarek wygrał międzyszkolny konkurs 1 z 10 organizowany przez SP 35 w Tychach. Gratulujemy Zbyszkowi!

 Informacja: p. Jolanta Frejowska, zdjęcie: p.Adam Gołąb

KONKURS CZYTELNICZY „JEŻYCJADA” 


         Uczniowie z klasy 5a wzięli udział w powiatowym konkursie czytelniczym "Jeżycjada". Po kilku godzinach walki i wielu konkurencjach zdobyli 4 miejsce - z wyróżnieniem. Reprezentanci ubrali koszulki z logo szkoły. Cieszymy się razem z nimi!

 

 

Informacja  p. Paulina Palowska 

 

LIP DUB JEDENASTKI 

        To chyba jeden z dłużej oczekiwanych filmów. Swoją premierę wideoklip miał podczas jubileuszu 60-lecia JEDENASTKI. Zapraszamy do oglądania.

 

 

Informacja: Pan Adam Gołąb

 

JUBILEUSZ 60-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 IM. MARII CURIE–SKŁODOWSKIEJ

W TYCHACH 

 

         14 i 15 maja 2018 roku odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tychach. Uroczystości poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela, którą celebrował proboszcz parafii ks. dr Piotr Szołtysik. W drugim dniu po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna pełna wspomnień, muzyki oraz pokazów tanecznych.
Przybyli goście mogli również zwiedzić szkołę, a absolwenci spotkać się ze swoimi nauczycielami i kolegami. Była również okazja do obejrzenia wystawy malarstwa, kronik szkolnych oraz zdjęć sprzed lat, a także filmów z minionych szkolnych uroczystości.
Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie i udział w uroczystościach jubileuszowych „NASZEJ JEDENASTKI”

                                                                                                 Wicedyrektor p. Barbara Fatyga

 

 

Zdjęcia p. Adam Gołąb

 


       Dziękujemy za cudowne życzenia. Staną się one inspiracją do realizacji wszystkich starych i nowych planów i zamierzeń. Dziękujemy, że byliście z nami.

 

                                                                                            Dyrektor Szkoły p. Marzena Nogaj 

 

 

 

 

 

 Zapraszamy do galerii zdjęć    

                                                       

PREZENTY DLA ŚWIETLICY 

        Świetliki bardzo dziękują Pani Wiceprezydent Darii Szczepańskiej za prezenty: gry stolikowe i puzzle, które ofiarowała z okazji 60-lecia istnienia naszej szkoły.

 


Informacja: p. Bożena Żyłka, zdjęcie p. Karina Sornek

JUBILEUSZOWE PREZENTY DLA BIBLIOTEKI


Dziękujemy za wspaniałe prezenty otrzymane z okazji jubileuszu 60-lecia naszej szkoły.

 

Zdjęcia: Pan Adam Gołąb
Informacja: Pani Katarzyna Jarosz

ŻYCZENIA I LISTY GRATULACYJNE OD NASZYCH ZNAMIENITYCH GOŚCI

 

Zdjęcia p. Adam Gołąb

60-LAT MINĘŁO 


       Obchody 60-lecia szkoły były okazją do PODRÓŻY W CZASIE, zarówno dla absolwentów, jak i nauczycieli. Niezmiernie miło było spotkać swoich byłych uczniów, obserwować wzruszenie na twarzach absolwentów z pierwszych lat pracy szkoły przeglądających stare kroniki.
Byli uczniowie Jedenastki z rozrzewnieniem wspominali szkolne czasy. Wędrówki szkolnymi korytarzami,  co chwilę przerywały okrzyki: to była nasza sala, a tu gabinet pani pielęgniarki, a tu stał kościotrup…. Cieszymy się, że byliście.

 

 

 


Informacja i zdjęcia: Pani Joanna Loska-Rychlik 

COOLINARNI MISTRZOWIE 


      W dniu obchodów 60-lecia naszej szkoły, w Kuchni Uczniowskiej odbył się Miejski Konkurs „Coolinarni Mistrzowie”, którego patronką jest Pani dr Urszula Paździorek-Pawlik.
Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Zdrowe smarowidła i pasty kanapkowe”. W II etapie konkursu wzięło udział 6 szkół. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, umiejętnością współpracy, planowania, odwagą, kreatywnością i zwinnością.
W jury zasiedli przedstawiciele Fundacji JemyEko Pani Anna Pawelec oraz Pani Anna Gepfert, a także Pani Dagmara Lach trenerka i zawodniczka GKS Polonia Tychy.
Zwyciężyła drużyna ze szkoły nr 37, nasi uczniowie wywalczyli miejsce 4. Sponsorami nagród w konkursie byli: Rada Rodziców, fundacja JemyEko, Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie. Sponsorem produktów wykorzystanych do przygotowania past- Szkoła Podstawowa nr 11. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.


Konkurs przygotowały i prowadziły: Pani Joanna Dobrzańska, Pani Anna Gniewek, Pani Joanna Wenklar i Pani Joanna Loska-Rychlik.

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

GOŚĆ SPECJALNY – PANI BEATA BIAŁEK 

        Uczniów klasy 4a odwiedziła pani Beata Białek, nauczycielka wychowania fizycznego, pracująca w Szkole Podstawowej w Czułowie. Pani Beata jest pasjonatką chodzenia po górach, zdobyła wiele szczytów w Polsce i za granicą, często też zamienia plecak na rower i wtedy jej domem przez całe tygodnie jest namiot, a łóżkiem karimata i śpiwór.

Nauczycielka opowiadała dzieciom o przygotowaniach do podróży, o zasadach panujących w górach i na szlakach. Przyniosła ze sobą rekwizyty potrzebne do chodzenia po górach i do jazdy na rowerze. Zachęcała też ich do aktywności fizycznej, na początek takiej zwykłej, rekreacyjnej, a potem może coś więcej. Pani Beatko BARDZO DZIĘKUJEMY.

 

 

Informacja i zdjęcia: Pani Barbara Fatyga

 

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI „ KOCHAM CIĘ, POLSKO!”


        10 maja w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski. Uczestnicy recytowali wiersze o Polsce w trzech kategoriach wiekowych. Byli to najlepsi recytatorzy z tyskich szkół z klas I-III. Nasza uczennica z klasy II Julia Pierzchała zachwyciła jurorów oraz publiczność i zdobyła I miejsce. Lenka Flasińska z klasy I i Wiktor Leszczyński z klasy III zaprezentowali się również bardzo ładnie i zdobyli IV miejsca. GRATULUJEMY NASZYM RECYTATOROM!

 

Informacja i zdjęcia p. Lidia Szymańczyk

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II
DLA KLAS V–VII


        27.04.2018 r. odbył się „Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II” dla klas V – VII. W konkursie wzięło udział 6 klas, każdą klasę reprezentowały 3 osoby.
I miejsce w konkursie zajęła klasa VII a:
Natalia Wachel, Agnieszka Osetek, Aleksandra Krzemińska.
II miejsce w konkursie zajęła klasa V a: Natalia Barańska, Wiktoria Moroz, Oliwia Śmigiel
III miejsce w konkursie zajęła klasa VI a:
Julia Protaś – Kowalska, Aron Furmanek, Jakub Śmiglak.
Po przeprowadzonym konkursie każdy uczestnik konkursu otrzymał obrazek ze Świętym Janem Pawłem II i obecnym Papieżem Franciszkiem. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce uczniowie dostaną nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu na Pikniku Rodzinnym dnia 1 czerwca 2018 r.

Konkurs zorganizowały Panie katechetki Barbara Przydatek i Magdalena Salwerowicz.

 

 

Informacja p. Barbara Przydatek

MISJA BUDŻET. OGARNIAMY WYDATKI.

          Klasa 7 b uczestniczyła  w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Ministerstwo Finansów: MISJA BUDŻET. OGARNIAMY WYDATKI. Zajęcia w ramach tego projektu miały zachęcić uczniów do zgłębienia wiedzy z zakresu finansów i budżetu. W ramach realizacji projektu uczniowie obejrzeli film edukacyjny ukazujący czym jest budżet i na co są wydawane pieniądze z budżetu państwa i zagrali w grę edukacyjną, w której zabawa połączona z planowaniem budżetu rodzinnego dostarczyła niezapomnianych wrażeń nie licząc symbolicznych nagród, które każdy uczeń otrzymał (sponsorowane przez Ministerstwo Finansów ). W ramach programu wypracowano projekt inwestycyjny „Tu jest budżet”
Opiekunami projektu byli: wicedyrektor p.Barbara Fatyga i nauczyciele p.Karolina Fatyga Koń i p. Jolanta Frejowska

JUST DANCE

      Just dance (Po prostu tańcz) nabiera rozmachu. Do akcji zapoczątkowanej przez klasę 2 a dołączyły  1 a, 1 c, 3 b i 3 c.  Akcja prowadzona jest w ramach projektu miejskiego "Zdrowe Tychy".

 

 

 

 

 

 

MEDAL DLA „JEDENASTKI”

        Sukcesem zakończyły się rozgrywki międzyszkolne w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce, przegrywając tylko jeden (!!!) mecz w całym turnieju.
Wyczerpująca rywalizacja rozpoczęła się od meczów grupowych. Drużyna 11-stki łatwo pokonała SP 35, SP 17 i zremisowała z SP 3 – co dało jej awans do grupy finałowej. Tam kolejne szkoły (SP 40 i SP 7) uległy naszym wspaniale spisującym się zawodnikom.
Przegrana z SP 1 zapewniła nam brązowy medal. O pierwszym i drugim miejscu zdecyduje mecz rozegrany między SMS’em Tychy i SP 1.

Brawa należą się: Dawidowi Paryszowi, Wiktorowi Bugno, Miłoszowi Barańskiemu, Tymoteuszowi Holskiemu, Łukaszowi Szafronowi, Maksymilianowi Gajewskiemu, Bartoszowi Pawełczykowi, Hiepowi Nguenowi i Sebastianowi Pokorskiemu.

Gratulujemy waleczności, zgrania i wytrwałości WSZYSTKIM zawodnikom!

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Wenklar

Więcej zdjęć w galerii

TYSKIE KRYTERIUM BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH- WYBIEGANE II MIEJSCE

          Zakończyła się tegoroczna edycja TKBP.Bardzo liczna grupa biegaczy  ze Szkoły Pods tawowej nr 11 spisała się wyśmienicie.Już dwa pierwsze jesienne biegi pokazały możliwości naszych uczniów.
Dzięki zaangażowaniu pani Joanny Dobrzańskiej, pani Pauliny Palowskiej i pani Joanny Wenklar, na dwa wiosenne biegi, udało się zebrać grupę zmotywowanych dzieci (tych młodszych i tych starszych). Nie zawiedli faworyci, udało się też odkryć nowe talenty lekkoatletyczne.
Po zaciętej walce, w ostatnim biegu, „przeskoczyliśmy” SP 10 i zajęliśmy II miejsce tuż za SP 35.
GRATULUJEMY!!!

Podziękowania należą się rodzicom, którzy przyjechali na zawody i dopingowali swoje pociechy.
P. S. O indywidualnych wyróżnieniach poinformuję po weryfikacji wyników przez organizatora biegów.

Informacja p. Joanna Wenklar

FINALISTA MASTERCHEF JUNIOR W NASZEJ KUCHNI

      7 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  warsztatach, które prowadził Kuba Tomaszczyk finalista I edycji programu MasterChef Junior. Tej przyjemności doświadczyli uczniowie, którzy wygrali szkolny konkurs na logo restauracji serwującej zdrowe śniadania. Wspólnie z Kubą przygotowali kolorowe naleśniki z farszem serowo-łososiowym z dodatkiem szczypiorku, kolendry i cebulki. Dodatkowo Kuba udzielił uczestnikom warsztatów krótkiego kursu na temat krojenia cebuli oraz... podrzucania naleśników na patelni. Większość oba kursy zaliczyła z wynikiem bardzo dobrym. Nie polała się ani jedna kropla krwi,  ani żaden naleśnik nie wylądował na podłodze.

Warszaty poprzedzone były spotkaniem wszystkich uczestników konkursu z naszym gościem, który odpowiadał na wiele pytań, a potem złożył mnóstwo  autografów i z cierpliwością pozował do wielu zdjęć.

 

 

 

 

Więcej zdjęć z warsztatów znajdzieszw galerii

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

 

CZARODZIEJSKIE SZTUCZKI Z PIŁKĄ

CZYLI FREESTYLE FOOTBALL

 

          W środę 25 kwietnia 2018 roku odwiedzili naszą szkołę wyjątkowi goście. Przedstawiciel fundacji MultiIntegra pan Dawid Kołodziejczyk przyprowadził dwóch zawodników uprawiających freestyle football – Roberta Bejdę i Rafała Patkowskiego.
Na początku spotkania goście zaprezentowali swoje niecodzienne umiejętności w krótkich pokazach freestyl’owych. A potem przyszedł czas rozmowę. Zadawaliśmy mnóstwo pytań, na które sportowcy chętnie odpowiadali. Dowiedzieliśmy się m.in. jakich butów i jakiej piłki używać, żeby szybciej nauczyć się sztuczek piłkarskich, jak długo i często trzeba trenować, żeby móc zaprezentować się w zawodach freestyl’owców, jakie futbolowe triki są najtrudniejsze.
Następnie zaproszono nas do wspólnej zabawy – mogliśmy spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce operowania piłką.
Na koniec czekała nas niespodzianka. Odwiedził nas Wilczek – oficjalna maskotka Młodych Wilków. Przywitał się z nami, poznaliśmy krótką historię wyboru akurat wilka na maskotkę GKS’u i zrobiliśmy sobie wspólną, pamiątkową fotografię.

Dziękujemy za spotkanie:)

 

 

Informacaj i zdjęcia p. Joanna Wenklar

Więcej zdjęć w galerii

FINALISTKA OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

       Nikola Mosler, uczennica klasy 4a przeszła do finału olimpiady języka angielskiego zorganizowanego przez szkołę języków obcych Best. Zeszłej soboty odbył się finał i Nikola zdobyła II miejsce w całym powiecie! Gratulujemy!!!

Informacja i zdjęcie p. Karolina Fatyga

TYDZIEŃ BIBLIJNY

       Od 15 kwietnia obchodzono X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, trwał on również w naszej szkole. Rozpoczęliśmy go w poniedziałek, gdy przy wejściu na korytarzu można było spotkać na tablicy rozważania na każdy dzień oraz wylosować cytat z Pisma Świętego. Na długich przerwach czytaliśmy Słowo Boże skierowane do nas, a podczas lekcji religii staraliśmy się bardziej poznać czym jest Pismo Święte i w jaki sposób Bóg do nas przemawia.

      Grupy przedszkolne miały okazję zobaczyć różne rodzaje Pisma Świętego, a także malowały sceny z Pisma Świętego, klasy starsze robiły zakładki do Pisma Świętego i oglądały filmy, których tematem przewodnim było Słowo Boże. Nasz prace można zobaczyć na gazetce przy sali 42.

      Postanowiliśmy też stać się prawdziwymi świadkami Jezusa i wyruszyliśmy na miasto mając ze sobą kredy i cytaty z Pisma Świętego głosiliśmy Słowo Boże dosłownie na ulicy, rysując fragmenty z Biblii, pisząc cytaty, a nawet grając w klasy religijne.

     Naszą pracę docenił ks. Proboszcz Piotr Szołtysik, a inicjatywa została pochwalona przez przechodniów, którzy zatrzymywali się i przez samo czytanie włączyli się w Tydzień Biblijny. Bo w końcu „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

 

Informacja i zdjęcia: Pani Magdalena Salwerowicz

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

„Są powody, aby z szacunkiem spoglądać na młodych” – Konfucjusz.

 

Mamy zaszczyt poinformować wszystkich, że uczniowie naszej szkoły:

Julia Pierzchała z kl. 2a,
Łukasz Drob z kl. 2b,
Antoni Warzecha z kl. 3c,
Natalia Barańska z kl. 5a,
Natalia Wachel z kl. 7a,
Miłosz Barański z kl. 5a.

ZWYCIĘŻYLI w powiatowym konkursie Wielkiej Ligi Czytelników i 24 maja będą uczestniczyć w wojewódzkim finale konkursu w Katowicach.

GRATULACJE!!!

 

Informacja: pani Katarzyna Jarosz, zdjęcia: p. Adam Gołąb

WARSZTATY NA TEMAT NIEMARNOWANIA ŻYWNOŚCI Z FUNDACJĄ JemyEKO

         Nasza szkoła zdobyła dofinansowanie z funduszu „Tyskie Inicjatywy Oświatowe” na realizację projektu z zakresu edukacji żywieniowej w 2018 r. Bezpośrednimi beneficjentami pozyskanych tą drogą środków są uczniowie kilku klas młodszych, realizujących systematyczne zajęcia kulinarne w naszej kuchni uczniowskiej.
Zaplanowano dla nich darmowe  warszaty i wycieczki edukacyjne. W kwietniu odbywają się warszaty dotyczące niemarnowania żywności. Dwie pierwsze grupy warsztaty mają już za sobą , dwie następne z niecierpliwością na nie czekają.

Spotkanie z Paniami z Jemy EKO dostarczyło dzieciom dużą dawkę wiedzy, sporo kulinarnych wrażeń i mnóstwo radości.
 

 

 

 

Więcej zdjęć w albumie Warsztaty  z Jemy EKO

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

             Uczennica klasy 4a - Lidka Baron, brała udział w konkursie gwary śląskiej, gdzie była też obecna Stefania Dyduch osobowość roku 2017.
Trzymamy kciuki z całej siły aż do wtorku i mamy nadzieję, że Lidzia zdobędzie najwyższą lokatę.

 

 

Informacja p. Karolina Fatyga-Koń
 

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

        5 kwietnia uczennica naszej szkoły - Natalia Wachel - odebrała nagrodę laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z zakresu języka polskiego. Uroczystość odbyła się w katowickim Pałacu Młodzieży, tam też laureaci konkursów przedmiotowych zostali nagrodzeni za swój wysiłek podziękowaniami Śląskiego Kuratora Oświaty, dyplomem i upominkiem w postaci smartwatcha. Uczennicy towarzyszyła nauczycielka przygotowująca ją do konkursu - pani Paulina Palowska. Natalia by zostać laureatką konkursu musiała uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Paulina Palowska

SUKCESY MŁODYCH RECYTATORÓW!

       Kolejny raz uczniowie klas I - III stanęli na wysokości zadania i wzięli udziałw konkursie recytatorskim pt. " Kocham Cię, Polsko", który odbył się dnia 28.03.2018 r. w naszej szkole.
Młodzi recytatorzy zaskoczyli jury: różnorodnością recytowanych tekstów, świetną pamięcią, dobrą dykcją oraz ogólnym wrażeniem artystycznym. Pierwsze miejsca zajęli:
Lena Flasińska,
Julia Pierzchała,
Wiktor Leszczyński.
Laureaci dostali się do międzyszkol nego finału, który odbędzie sięw Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!!!!

 

Informacja p. Agnieszka Jaromin

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIJNY


         16 marca 2018 r. odbył się w Domu Parafialnym przy parafii bł. Karoliny w Tychach X Międzyszkolny Konkurs Biblijny pt. „MĘKA I ŚMIERĆ PANA JEZUSA ". Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III c: Agata Kulińska i Antoni Warzecha, którzy zajęli drugie miejsce. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 i Ośrodek Christoforos przy parafii bł. Karoliny w Tychach. Uczniowie odebrali nagrody, dyplomy oraz statuetkę anioła dla szkoły.

 


 

Informacja i zdjęcia: Pani Barbara Przydatek

JUST DANCE (PO PROSTU TAŃCZ)

        Kilka dni temu w klasie 2 a zainaugurowano akcję "Po prostu tańcz". To nowoczesny sposób na tradycyjne ćwiczenia śródlekcyjne. Wystarczy mieć komputer, projektor i Internet, by zacząć wyzwalać endorfiny czyli tak zwane hormony szczęścia, a przy tym doskonale się bawić.

 

 

Informacja p. Joanna Loska-Rychlik

LASEROWY PAINTBALL

       W poniedziałek przed świętami uczniowie klasy 4 a wraz z wychowawczynią p. Karoliną Fatygą- Koń byli na nietypowej wycieczce w Katowicach w Laser House, gdzie bawili się  w Laserowy Paintball. Uczniowie wyposażeni w specjalne lasery i kamizelki zostali  podzieleni na grupy, których zadaniem było zdobycie, jak największej ilości punktów.
To była świetna zabawa, ale również doskonała lekcja zasad gry fairplay, współzawodnictwa, jak i działania w grupie.

 

 


 

Informacja i zdjęcia p. Karolina Fatyga - Koń
 

KODEKS KIBICA

         W sobotę 24 marca uczennice naszej szkoły dopingowały zawodniczki MOSM Tychy podczas meczu otwierającego turniej finałowy mistrzostw Śląska młodziczek.
Dziewczyny z 6a obserwowały rozgrzewkę siatkarek, mecz, uroczystość otwarcia turnieju i rozmowy zawodniczek z dziennikarzami.
Uczennice dzielnie kibicowały naszej drużynie i jej trenerowi - Przemysławowi Ciukajowi, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole.
Dzięki fantastycznej atmosferze na trybunach uczennice mogły przekonać się jak przyjemne i kulturalne może być kibicowanie.

 


Informacja: p. Paulina Palowska

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W MIĘDZYSZKOLNYM  KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

      1 marca zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Bezpieczne zabawy zimowe", w którym uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe lokaty.

I miejsce-  Maja Pszowska (w kategorii klas I), Alicja Mrugała (w kategorii klas II),

II miejsce - Maja Etlinger (w kategorii klas III),

wyróżnienie - Julia Pierzchała  (w kategorii klas II).

4 kwietnia pani dyrektor Barbara Fatyga  wręczyła laureatkom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

 


 

Informacja i zdjęcie p. Joanna Loska-Rychlik

PROJEKT Z KLASĄ

         Szkoła Podstawowa nr 11 w Tychach wzięła udział w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą” organizowanego przez wydawnictwo „Nowa Era”.
Pani Janina Bartos i pani Katarzyna Jarosz (przy pomocy p. Adama Gołąba) zgłosiły do niego projekt „Literatura za Makulaturę”, który realizują w naszej szkole od ponad 10 lat.
Dzięki udziałowi w tym konkursie Szkoła Podstawowa nr 11 znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem: „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
Ta odznaka symbolizuje, że szkoła:
a) podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
b) jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
c) tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
d) jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Informacja p. Janina Bartos

AKCJA ŚWIAT W KOLORACH W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

          Kolejna akcja rozpoczęta przez Wolontariuszy naszej szkoły dobiegła końca. Dzięki społeczności szkolnej udało nam nam się zebrać cały kosz przyborów szkolnych, gier, zeszytów, papierów, kredek, plasteliny i wielu innych rzeczy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej św. Faustyny. Do pomocy dołączyła się również Rada Rodziców naszej szkoły kupując gry i przybory szkolne dla dzieciaków. Dziękujemy wszystkim- na Was zawsze można liczyć!
Wolontariusze z panią Magdą zawieźli wielką paczkę, która bardzo ucieszyła i zaskoczyła pozytywnie opiekunów wraz z podopiecznymi. Wolontariusze mieli okazję zobaczyć pracę świetlicy i dowiedzieć się na czym polega ich pomoc. Rzeczy zostaną rozdzielone na dwie filie świetlicy, do których również uczęszczają uczniowie naszej szkoły.

 

Informacja p. Magdalena Salwerowicz

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

        23 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka! Podczas zajęć innowacji poznaliśmy historię świętego Patryka i skrzata Leprechauna. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na tęczę, aby znaleźć garniec ze złotem na jej końcu.

W piątek spotkaliśmy się w kuchni uczniowskiej i jak przystało na dzień patrona Irlandii jedliśmy i piliśmy dużo zielonych rzeczy. Karolina zrobiła babeczki z zielonym lukrem, mama Mateusza pyszne zielone ciacho, zieloną galaretkę przygotowała mama Kornela, Pani Karolina przygotowała sok z zielonej pietruszki. Było przepysznie.

Szukaliśmy też ukrytych koniczynek w naszej sali, a na koniec.... Zobaczcie sami jakie mamy fajne skrzaty w klasie!

 

 

Informacja i zdjęcia p. Karolina Fatyga - Koń

JEDENASTKA ZWYCIĘŻA W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM 

   
        Uczeń klasy 2b - Łukasz Drob zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym uczniów klas II szkół podstawowych: "Ortografia na wesoło".
Konkurs odbył się 22 marca w Szkole Podstawowej nr 24 w Tychach. Składał się z dwóch etapów:
I etap- dyktando,
II etap- łamigłówki ortograficzne.
Łukasz bardzo dobrze poradził sobie z zadaniami i świętuje zasłużony sukces. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi zwycięstwa.

 


Informacja i zdjęcia: Pani Joanna Dobrzańska

PLASTYCZNY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY 


        22 marca 2018r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 19 w Tychach odbyło się spotkanie, na którym wręczono nagrody w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem „SPORT MOICH MARZEŃ”. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe lokaty:
Ania Warzecha – I miejsce,
Szymon Szokiel – II miejsce,
Maja Kowalska – wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i zapraszamy innych do udziału w konkursach.

 


Zdjęcie: pan Adam Gołąb, informacja: p. Maryla Cymerlik

"ZDROWO ZAKRĘCENI"

       Pierwszego dnia wiosny szkołę odwiedziły piłkarki z  klubu Polonia GKS Tychy wraz z prezesem tego klubu Panem Dawidem Kołodziejczykiem. Nasi goście zachęcali  dziewczynki z klas młodszych do  uprawiania sportu i rozwijania swoich pasji. Uczennice wzięły udział w mini treningu, który był  dla  nich świetną zabawą. Było wesoło, sportowo i trójkolorowo.

Trening z piłkarkami Kobiecego Klubu Sportowego Polonia GKS Tychy, był kolejnym spotkaniem w ramach prowadzonej przez szkołę akcji  "Zdrowo Zakręceni" promującej zdrowy styl życia.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik

Więcej zdjęć w albumie

LAUREATKA KONKURSU

Uczennica klasy VII A -  Natalia Wachel - została LAUREATKĄ
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Gratulujemy
 


"ZDROWO ZAKRĘCENI "- SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

 

 

      W ramach akcji "Zdrowo Zakręceni" uczniowie klas 2a, 2b i 5a spotkali się z  podróżnikiem panem Zygmuntem Jantoszem, który podróżuje po świecie na rowerze.  Realizując swoją pasję przejechał  samotnie wiele tysięcy kilometrów, odwiedził wiele krajów, nie tylko europejskich. Był między innymi w Stanach Zjednoczonych, w Meksyku i Kanadzie. Opowiadał uczniom o swoich rowerowych podróżach, o spotkaniach z ludźmi....i zwierzętami. Pan Zygmunt do swoich podróży przygotowuje się sumiennie przez cały rok. Dba o swoją kondycję fizyczną, jeżdżąc na rowerze, bez względu na pogodę i porę roku. Naszego  gościa z całą pewnością można umieścić w galerii ludzi "zdrowo zakręconych".

 

 

Informacja i zdjęcia p. Joanna Loska-Rychlik


 

MEDAL "LABOR OMNIA VINCIT"

         Uzdolniona artystka, emerytowana nauczycielka, a zarazem absolwentka naszej szkoły Pani Daniela Cyrnal,  została odznaczona  srebrnym medalem "Labor Omnia Vincit" za krzewienie Idei Pracy Organicznej przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. 22 lutego 2018 r. uroczystego wręczenia medali dokonał Zbigniew Połącarz, członek kapituły, który specjalnie na tę okazję zawitał w Tychach. Serdecznie gratulujemy tego wyróznienia!

 

(źródło: tygodnikecho.pl)

Więcej informacji http://tygodnikecho.pl/

DROGA KRZYZOWA W SZPITALU WOJEWÓDZKIM


       Radosne święta w Szpitalu już dawno za nami, jednak wolontariusze dalej pamiętają o chorych w Szpitalu Wojewódzkim. Tym razem za zgodą księdza Kapelana wybraliśmy się w piątkowy wieczór do kaplicy szpitalnej, aby tam wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej dla chorych. Włączyliśmy się w jej czynny udział poprzez oprawę Mszy Świętej i niesienie krzyża. Potem spotkaliśmy się z Księdzem i wspólnie omawialiśmy współpracę Wolontariatu na rzecz chorych w Szpitalu. Zaczynamy przygotowania, już za niedługo znowu o nas usłyszą, bo dobrze widzieć uśmiech na twarzach chorych.

 

Opiekun Wolontariatu p. Magda Salwerowicz

WOLONTARIAT NA SŁODKO

 


       W ostatnich dniach wolontariat znów o sobie przypomniał społeczności szkolnej. W dalszym ciągu zbieramy na akcję Świat w Kolorach - dla świetlicy środowiskowej, więc aby rozruszać inicjatywę postawiliśmy na sprzedaż ciasta i ciasteczek. Pyszne smakołyki upieczone przez wolontariuszy i ich rodziców cieszyły się dużą popularnością. Każdy kto przyniósł jakąś rzecz dla świetlicy środowiskowej otrzymał od nas za darmo ciasto, nasz kosz zapełniał się szybko grami i przyborami szkolnymi. Można było też kupić pyszne smakołyki i wesprzeć nasz Szkolny Wolontariat. Akcja sprzedaży bardzo spodobała się uczniom, dziękujemy za udział. Jeszcze na pewno do niej powrócimy.

 

Informacja i zdjęcie p. Magda Salwerowicz

WARSZTATY RYTMICZNE Z EDIM SANCHEZEM

 

         Uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach muzycznych, które prowadził kolumbijski muzyk Edi Sanchez. Artysta  obecnie mieszkający w Polsce urodził się  w dalekiej Bogocie, stąd  jego  muzyka, nasycona jest elementami kolumbijskiego folkloru, którego  podstawą jest rytm zwany Cumbia. Gość swoją  niezwykłą  energią  ożywił wszystkich uczestników warsztatów.  To była  świetna lekcja muzyki.

 

 

 

 

Zdjjęcia z warsztatów znajdziesz w galerii

Informacja i zdjęcia  p. Joanna Loska-Rychlik

ZDROWO ZAKRĘCENI

        ,W sobotę 24 lutego uczniowie klasy 4a i 7a w ramach akcji Zdrowo Zakręceni mieli okazję oglądać mecz piłki siatkowej dziewcząt – Wicemistrzyń Śląska w Mini Piłce Siatkowej czwórek, ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach. Trenerem siatkarek jest nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, pan mgr Przemysław Ciukaj. Nasi uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda ceremoniał rozpoczęcia meczu, jak wykonuje się rozgrzewkę, układ zawodniczek podczas meczu oraz poczuć ducha sportowego dopingu i odpowiedniej atmosfery. Udział uczniów w tej imprezie  będzie doskonałym zalążkiem do  tworzeniem  Kodeksu Kibica.

 

 

Informacja p. Barbara  Fatyga

SZKOLNY FINAŁ KONKURSU SUDOKU 

 

       28 lutego odbył się finał szkolnego konkursu SUDOKU. W kategorii klas trzecich tytuł Mistrza zdobyła Basia Piekarek, a Wicemistrza Michał Zadworny. W kategorii klas IV- VII Mistrzem został Ł