Bądź jak Superman pomagaj innym!

 

WOLONTARIAT

 


Szkolne koło wolontariatu pod opieką pani Magdy Salwerowicz zaczęło działać od września 2016 roku. Wyzwanie zostania wolontariuszem i chęci niesienia bezinteresownej pomocy innym podjęli uczniowie klas IV, VI i VII. Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 15:30 w sali 42. Chcesz pomagać innym nie oczekując nic w zamian? Przyjdź! Zapraszamy:)

 

Czym jest wolontariat?

Możemy to ująć w dwóch słowach: bezinteresowna pomoc. Wolontariusze chcą angażować się na rzecz potrzebujących w społeczności szkolnej i pozaszkolnej. Uczymy się postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Chcemy wychować uczniów, którzy patrzą na świat oczami dobroci i budują dzięki temu świat wartości.

 

Co robimy?

Szukamy, uśmiechamy się i pomagamy – wokół nas jest wiele osób, które potrzebują naszego wsparcia, dla których zwykły uśmiech czy pomoc znaczy wiele. Staramy się propagować taką postawę wobec uczniów naszej szkoły, by patrząc na nas brali z nas przykład. Służenie innym bezinteresownie i organizowanie różnych akcji to jeden z naszych celów.

 

Akcje?

Pomaganie innym na co dzień nam nie wystarcza, chcemy robić coś więcej! Mamy głowy pełne pomysłów więc chcemy też organizować różne akcje na terenie naszej szkoły i społeczności lokalnej.
Nasze akcje to między innymi:

Piórnik uśmiechu- zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących uczniów w naszej szkole,


Akcja Znicz – co roku przed dniem Wszystkich Świętych zbieramy znicze w naszej szkole, aby potem ruszyć na jeden z wybranych tyskich cmentarzów. Tam porządkujemy zaniedbane groby i zapalamy płomień pamięci.


Działamy na wiele sposobów włączamy się w ogólnopolskie akcje jak Góra Grosza, czy Razem na Święta. Co roku organizujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, chcemy pomagać i działać na różne sposoby.


Rozpoczęliśmy współpracę z kapelanem Szpitala Wojewódzkiego w Tychach ks. Łukaszem Stawarzem, razem z nim włączamy się w pomoc dla chorych. Pamiętamy o nich w szczególne dni jak Święta, Mikołajki, Międzynarodowy Dzień Chorego, 100 lecie Niepodległości, ale włączamy się też w oprawę mszy świętej w kaplicy czy działamy na rzecz służby zdrowia.


Co dalej?

Byliśmy już dwa razy w gazecie Twoje Tychy, chcemy pokazywać, że warto pomagać. Nasze głowy są pełne pomysłów, nogi gotowe do spieszenia z pomocą, ręce chętne do pracy i oczy szukające potrzebujących. Miejcie się na baczności- pomoc nadchodzi:)

 

 

 

Regulamin przyznawania punktów za pracę w Wolontariacie 

 

 

 

Więcej informacji na temat działalności naszego koła można znaleźć na stronie internetowej:

 

https://skcsp11tychy.wixsite.com/my-site