2017/2018

WOLONTARIAT I RADOSNE ŚWIĘTA W SZPITALU WOJEWÓDZKIM


         Wolontariusze już za miesiąc ruszają na świąteczną akcją do chorych, chcemy aby i oni mieli choć namiastkę radości podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jednak nie chcemy iść z pustymi rękami, mamy pomysł liczymy na waszą pomoc i włączenie się.
Będziemy posiadać bardzo dużo drewnianych szpatułek, z których można stworzyć piękne i pomysłowe rzeczy. Wystarczy chęć, dobry pomysł, papier, mazaki czy klej. Nasze prace chcemy przekazać chorym, tym razem w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach - włącza się z nami w akcję kapelan tyskiego szpitala.

Stwórzmy uśmiech na twarzy chorych w te święta!

Każdy kto spotka Wolontariusza lub p. Magdę w szkole może otrzymać 10 drewnianych szpatułek i kartkę z przykładowymi pracami- jak te na zdjęciach. Jednak aby patyczki nie były rozdawane do zabawy lub zniszczenia dana osoba zostanie zapisana przez Wolontariuszy.
Jednym słowem zabranie szpatułek = przynoszę zrobioną rzecz na akcję.
Szpatułki rozdajemy od 20 listopada, a prace zbieramy do 18 grudnia. Pomóż i Ty!

 

 

 

Wolontariusze z p. Magdą Salwerowicz

AKCJA "DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI"

         We wtorek, 14 listopada, w świetlicy szkolnej odbędzie się finał akcji. Jak co roku zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję zbiórki darów dla zwierząt, które znalazły dobry dom w Przystani „Ocalenie” w Ćwiklicach koło Pszczyny. Już teraz można nabyć cegiełki – całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na karmę oraz pomoc weterynaryjną dla zwierząt. Wszystkie dary zostaną przekazane p. Danusi – wolontariuszce i opiekunce zwierząt. Spotkanie z panią Danusią i z przyprowadzonym przez nią „podopiecznym” odbędzie się właśnie 14 listopada. Serdecznie zapraszamy do pomocy ocalonym zwierzakom.

 

Informacja: p. Halina Kulka

RELACJA Z BUDOWY BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

        W końcu po wielu tygodniach, boisko zaczyna powstawać. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Przyjaciołom JEDENASTKI że wspierali nas i towarzyszyli w tych trudnych wrześniowych oraz październikowych chwilach, gdy ważyły się losy boiska.

Będziemy bacznie obserwować budowę i to, co się na niej dzieje. Trzymamy rękę na pulsie i jesteśmy bardzo szczęśliwi.

 

Informacja i zdjęcie: Pan Adam Gołąb

JEDENASTKA Z PACZUSZKĄ DLA CHOREGO MALUSZKA ;)

    Szanowni Państwo, nasza szkoła włączyła się do tyskiej akcji na rzecz podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum Dla Dzieci Świetlikowo w Tychach.

Gorąco prosimy o wsparcie. Wszystkie akcesoria można przynosić do wychowawców lub do sali numer 7,  do 22 listopada. Można je zapakować w formie prezentu lub dostarczyć do wspólnego pakowania.
 

Joanna Loska- Rychlik

Szanowni Państwo!


      Od 26 października do 12 grudnia 2017 r. ruszają prace budowlane związane z powstaniem wielofunkcyjnego boiska czyl NASZEJ WSPÓLNEJ  STREFY SPORTU przy SP-11.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY a za niedogodności w tym czasie - przepraszamy

Społeczność SP-11

RÓŻANIEC DLA MISJI

 

 

        Wolontariat szkolny zaprasza do włączenia się w pomoc dla misjonarzy w Zambii. Przez cały październik będziemy zbierać różańce- nowe i używane (nie popsute) dla parafii salwatoriańskiej w Zambii. Chcesz się włączyć w pomoc? Przynieś różaniec, a my po zakończeniu zbiórki wyślemy je na misje w Afryce. Różańce można przynosić do sali 42 lub do pani Magdy Salwerowicz

Informacja: Wolontariat

 


    
12.09.

WAŻNA INFORMACJA O ZMIANIE ADRESU MAILOWEGO SZKOŁY

         Od wczoraj został zmieniony adres  e-mail szkoły. Obecnie obowiązujący kontakt to: sp11@oswiata.tychy.pl

Wszelkie sprawy i informacje od dnia dzisiejszego prosimy kierować na powyższy adres poczty elektronicznej.

SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

        W szkole trwają prace remontowe w toaletach dziewcząt. W związku z tym wszystkie dziewczęta na czas remontu mają do dyspozycji toalety chłopców na parterze (obok biblioteki) a chłopcy będą korzystać tylko z toalety na piętrze. Prosimy o wyrozumiałość a za utrudnienia przepraszamy.

W sali 26 instalowane są nowe komputery, z których już niedługo uczniowie będą mogli korzystać.

W sali 35 będzie pracownia fizyczno-chemiczna. W czasie wakacji zaplanowaliśmy jej dostosowanie i czekamy na nowe wyposażenie.

Podczas wakacji szkoła przeszła oględziny pod kątem termomodernizacji i liczymy, że w niedługim czasie roku ruszy jej wykonanie.

Dyrekcja szkoły

OBIADY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Rodzice/ Opiekunowie, którzy chcą aby ich dzieci jadły obiady w szkolnej stołówce w okresie od września 2017 r. do czerwca 2018 r. zobowiązani są do podpisania nowej umowy o korzystanie z obiadów w stołówce szkolnej.
Umowę można pobrać na stronie internetowej szkoły, w świetlicy lub w sekretariacie.

Dokładnie wypełnione umowy należy
oddać do 15 sierpnia 2017 r.
w świetlicy lub w sekretariacie szkoły

SZANOWNI PAŃSTWO


          W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie MY MAUCZYCIELE zwracamy się z prośbą DO PAŃSTWA – RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW o zwrócenie szczególnej uwagi na poniższe informacje.

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.
Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków
w wieku 12-17 lat gra w gry wideo.

Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry i poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową. W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji  u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. 

Informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych.


RODZICU
• Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
• Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji
z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
• Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
• Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
• Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
• Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
• Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
• Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
• Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.
Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Gdzie można uzyskać pomoc

       W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

        Nie zapominajmy, że problemy dzieci i młodzieży, mimo że dla nas dorosłych wydają się błahe i nieistotne, dla nich mogą być bardzo poważne, niekiedy wydają się być sytuacją bez wyjścia.