2017/2018

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 

Aby wszyscy z Was znaleźli swoje miejsce przy stole wigilijnym, by spełniły się Wasze najskrytsze marzenia, aby każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy, bądźmy dla siebie bardziej serdeczni, patrzmy na to co dobre, a nie na to co nas dzieli.

Wszystkiego najlepszego na święta i Nowy Rok

życzy

DYREKCJA Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Curie - Skłodowskiej w Tychach

wraz z całą SPOŁECZNOŚCIĄ SZKOLNĄ.

 

ŚWIĄTECZNA JEDENASTKA 

   
          Przez kilka dni obserwowałem co się dzieje, jeśli chodzi o wizerunek naszej JEDENASTKI. Z każdym dniem przybywało świątecznych akcentów. A na korytarzach od bladego świtu rozchodził się zapach pieczonych pierników.
Przemykający Mikołaje po korytarzach, piękne światełka to był tylko początek. We wszystkich możliwych miejscach pojawiały się świąteczne animacje. Wygląda to wszystko pięknie i kolorowo. Mam nadzieję że tak będą wyglądały święta u każdego z Was ;) Czego Wszystkim Życzę ;)

 

 

 


Informacja i zdjęcia: administrator  fb - Pan Adam Gołąb

 

SZLACHETNA PACZKA DOTARŁA DO CELU

 

              

        Szlachetna Paczka przygotowywana przez naszą szkołę składała się z 22 mniejszych lub większych pakunków. To dzięki Rodzicom naszych uczniów oraz Nauczycielom mogła przybrać tak pokaźne rozmiary, a dzięki uczniom, tak sympatyczny i wzruszający wygląd. Udało nam się zaspokoić wszystkie potrzeby Naszej Rodziny, nawet te niewypowiedziane. Na ręce wolontariusza przekazano podziękowania dla Państwa, za wielkie serce i szczodrość oraz życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Zdjęcia z przygotowania i transportu paczki do magazynu znajdziesz w galerii.


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 21-23 lutego 2018 r.

według następującego harmonogramu:

klasy VII  godz. 9.30

klasy IV-VI godz. 11.00

klasy I-III godz. 12.30

 

 

WOLONTARIAT I RADOSNE ŚWIĘTA W SZPITALU WOJEWÓDZKIM


         Wolontariusze już za miesiąc ruszają na świąteczną akcją do chorych, chcemy aby i oni mieli choć namiastkę radości podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jednak nie chcemy iść z pustymi rękami, mamy pomysł liczymy na waszą pomoc i włączenie się.
Będziemy posiadać bardzo dużo drewnianych szpatułek, z których można stworzyć piękne i pomysłowe rzeczy. Wystarczy chęć, dobry pomysł, papier, mazaki czy klej. Nasze prace chcemy przekazać chorym, tym razem w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach - włącza się z nami w akcję kapelan tyskiego szpitala.

Stwórzmy uśmiech na twarzy chorych w te święta!

Każdy kto spotka Wolontariusza lub p. Magdę w szkole może otrzymać 10 drewnianych szpatułek i kartkę z przykładowymi pracami- jak te na zdjęciach. Jednak aby patyczki nie były rozdawane do zabawy lub zniszczenia dana osoba zostanie zapisana przez Wolontariuszy.
Jednym słowem zabranie szpatułek = przynoszę zrobioną rzecz na akcję.
Szpatułki rozdajemy od 20 listopada, a prace zbieramy do 18 grudnia. Pomóż i Ty!

 

 

 

Wolontariusze z p. Magdą Salwerowicz

RELACJA Z BUDOWY BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

        W końcu po wielu tygodniach, boisko zaczyna powstawać. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Przyjaciołom JEDENASTKI że wspierali nas i towarzyszyli w tych trudnych wrześniowych oraz październikowych chwilach, gdy ważyły się losy boiska.

Będziemy bacznie obserwować budowę i to, co się na niej dzieje. Trzymamy rękę na pulsie i jesteśmy bardzo szczęśliwi.

 

Informacja i zdjęcie: Pan Adam Gołąb

Szanowni Państwo!


      Od 26 października do 12 grudnia 2017 r. będą trwały prace budowlane związane z powstaniem wielofunkcyjnego boiska czyl NASZEJ WSPÓLNEJ  STREFY SPORTU przy SP-11.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY a za niedogodności w tym czasie - przepraszamy.

 


    
12.09.

WAŻNA INFORMACJA O ZMIANIE ADRESU MAILOWEGO SZKOŁY

         Od wczoraj został zmieniony adres  e-mail szkoły. Obecnie obowiązujący kontakt to: sp11@oswiata.tychy.pl

Wszelkie sprawy i informacje od dnia dzisiejszego prosimy kierować na powyższy adres poczty elektronicznej.

SZANOWNI PAŃSTWO


          W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie MY MAUCZYCIELE zwracamy się z prośbą DO PAŃSTWA – RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW o zwrócenie szczególnej uwagi na poniższe informacje.

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.
Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków
w wieku 12-17 lat gra w gry wideo.

Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry i poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową. W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji  u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. 

Informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych.


RODZICU
• Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
• Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji
z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
• Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
• Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
• Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
• Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
• Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
• Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
• Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.
Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Gdzie można uzyskać pomoc

       W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

        Nie zapominajmy, że problemy dzieci i młodzieży, mimo że dla nas dorosłych wydają się błahe i nieistotne, dla nich mogą być bardzo poważne, niekiedy wydają się być sytuacją bez wyjścia.