ROK SZKOLNY
2014/2015

MAJ

PYSZNE JABŁUSZKA

       Kolejny raz otrzymaliśmy darmowe jabłka, którymi uczniowie uczęszczający na świetlicę chętnie się zajadali.

 

 

 

 

KWIECIEŃ

 

      Dnia 21 kwietnia 2014r. z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi w świetlicy odbył się konkurs ekologiczny. Uczniowie rywalizowali o tytuł Ekologicznego Świetlika.
Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą ochrony środowiska, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, układali puzzle, a także odpowiadali na pytania. Pierwsze miejsce zdobyła Martynka Helon, drugie Weronika Jezior, a trzecie Natalka Barańska. Na koniec wszyscy uczniowie złożyli eko przysięgę i otrzymali legitymacje Młodego Ekologa.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy !

 

 

 

MARZEC

 

„PODAJ ŁAPĘ PSIAKOM I KOCIAKOM”


       Pod taką nazwą odbywała się ogólnoszkolna akcja pomocy dla zwierząt zainicjowana przez naszą świetlicę i panią Dominikę Michalak, której finał miał miejsce 26 marca 2015 r.
W tym dniu w naszej świetlicy odbyło się uroczyste zakończenie zbiórki dla Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt .
Na ten dzień zaprosiliśmy klasy I-III z wychowawcami oraz Panią Dyrektor. Przybyła też pani Izabela Piontek z suczką Sabą z Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt. Na jej ręce przekazaliśmy wszystkie zebrane dary dla zwierząt.
Uczniowie ze świetlicy uświetnili to spotkanie przepięknym programem artystycznym, który nawiązywał do ochrony zwierząt i potrzeby troskliwej opieki nad nimi. Świetliki zapoznały uczniów z Ustawą o Ochronie Zwierząt. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki, które opowiadały o tym, jak źli ludzie traktują czworonogi. Pani Iza przeprowadziła z uczniami dyskusję na temat "Czy pies i kot mogą żyć bez pomocy człowieka?". Dzieci dowiedziały się jaka sytuacja panuje w schroniskach, kto to jest wolontariusz i że każda pomoc jest dla bezdomnych zwierząt bezcenna.
Na koniec spotkania wszyscy obejrzeli wzruszający filmik, który jeszcze bardziej uświadomił dzieciom, co czuje porzucone zwierzę i jak ważna jest nasza postawa wobec zwierząt.
Pani Iza była wdzięczna za tak wielkie zaangażowanie naszej szkoły w organizację akcji i przebieg spotkania. Na ręce uczniów złożyła podziękowania.
Mamy nadzieję, że nasze działania zmienią los zwierząt na lepszy.

 

 

 

KONKURS WIEDZY O WIOŚNIE

        W związku z przyjściem wiosny w świetlicy zorganizowaliśmy konkurs wiosenny. Uczniowie rozwiązywali zadania w grupach. Forma ta nie tylko wymagała wykazania się wiedzą, ale także uczyła współpracy w grupie i odpowiedzialności za nią. Wśród zadań była krzyżówka, kalambury wiosenne, rozpoznawanie pierwszych wiosennych kwiatów, zagadki, wyszukiwanie określeń wiosny na daną literę i inne. Z sześciu grup uczniów biorących udział - 3 grupy zdobyły po 18 punktów i zostały nagrodzone.
Wyróżnieni uczniowie to:


Grupa 1:
Natalia Barańska
Martyna Helon
Borys Kwiatkowski
Marcel Mieloszyk
Julia Duży

Grupa 2:

Zbyszek Piekarek
Bartosz Pawełczyk
Miłosz Barański
Lila Mederska
Marcin Cygan

 Grupa 5:

Daniela Felisiak
Wiktoria Dymarz
Jakub Kogut

Nikodem Kornecki
Ola Martyka

Gratulujemy!

 

 

POWITANIE WIOSNY W ŚWIETLICY

        Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na wiosnę. I wreszcie przyszła. Świetliki na zajęciach poznały zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Tym razem przygotowały Gaik, z którym ruszyli na pierwszy wiosenny spacer. Po drodze były śpiewy, zabawy i rysowanie kredą oznak wiosny na boisku.
 

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

       W marcu naszą szkołę odwiedziły dzieci sześcioletnie z tyskich przedszkoli. Nie ominęły naszej świetlicy. Przyszli uczniowie zobaczyli w świetlicy występy naszych pierwszoklasistów z 1b i 1c. Poznały zabawki, gry świetlicowe, dowiedziały się co uczniowie robią w naszej świetlicy. Przedszkolakom wszystko bardzo się podobało.
 

DZIEŃ KOBIET W ŚWIETLICY

       Nie wyobrażamy sobie świata bez okazywania wzajemnej życzliwości. Chłopcy z okazji dnia Kobiet przygotowali dla dziewczynek wielką laurkę, wyrecytowali wierszyk, złożyli życzenia i poczęstowali dziewczynki cukiereczkiem. Dziewczynki bardzo się ucieszyły z niespodzianki i też zaskoczyły chłopców – zatańczyły dla nich specjalnie przygotowany taniec.I tak każdy poczuł się ważny i potrzebny.

 

 

 

STYCZEŃ

 

BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE-ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA TEMATYCZNE

        Zbliżają się ferie. Będziemy mieć więcej czasu wolnego niż zwykle. Jak go bezpiecznie zagospodarować? O tym uczyliśmy się na naszych zajęciach świetlicowych. Poznaliśmy wiele sposobów na nudę – wiele zabaw i gier naszych dziadków.
Poznaliśmy różne sporty i zabawy zimowe na powietrzu. Przez świetlicę przeszła burza mózgów. Ułożyliśmy hierarchię ważności zasad zimowych zabaw. Obejrzeliśmy film dydaktyczny „Bezpieczeństwo dziecka” i rozmawialiśmy o zasad bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi. Znany telefony alarmowe. Rysowaliśmy prace plastyczne. Przygotowaliśmy gazetkę o bezpiecznych zabawach zimowych. Przygotowaliśmy inscenizację dla klas 0-I.

Z pewnością wrócimy cali i zdrowi do szkoły.

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

ŚWIETLICOWE KOLĘDOWANIE


       W styczniu w naszej świetlicy odbyło się kolędowanie. Najpierw przy dźwiękach muzyki i świątecznych obrazów śpiewaliśmy znane kolędy. Wytworzył się piękny nastrój. Później utalentowane świetliki śpiewały solo lub w duecie kolędy i pastorałki. Do tego występu należało się solidnie przygotować. Wszyscy występujący otrzymali słodkie niespodzianki.

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

 

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

        Nasz świetlica uczestniczyła w szkolnej jesiennej zbiórce kasztanów dla zwierząt, pomagaliśmy zwierzętom z przytuliska „Przystań Ocalenie” w Ćwiklicach, zrobiliśmy karmniki dla ptaków. Teraz przyszła kolej na następną akcję. Razem z panią przygotowaliśmy inscenizację o pomaganiu zwierzętom zimą, którą przedstawiliśmy klasom 0-III. Po występie zachęciliśmy wszystkie dzieci do udziału w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Zbieralismy suchą karmę, koce dla Stowarzyszenia dla Zwierząt w Żorach.!!
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii nr 1

                                                 

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

        My się zimy nie boimy, lecz o ptaki się martwimy. Tak powiedziały świetliki po obejrzeniu filmu dydaktycznego o ptakach. Postanowiły dokarmiać ptaszki. Obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną – jak wykonać karmnik dla ptaszków i co im dawać jeść, by im nie zaszkodzić. Przygotowały potrzebne materiały i wzięły się do pracy. Rodzice też pomogli, bo przygotowali różne nasiona i słoninkę.
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

NASZE PRACE

         W naszej świetlicy ciągle coś fajnego się dzieje. Występujemy- recytujemy, śpiewamy, stroje szykujemy, prace plastyczne malujemy. Zobaczcie sami jak pracujemy…


Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

BAL W ŚWIETLICY

         W czwartek 22 stycznia odbyła się w świetlicy zabawa karnawałowa. Na balu obok księżniczek i wróżek pojawili się: pani doktor, kowboj, rycerz, pszczółka, tygrysek, baletnica, a także inne postacie z ulubionych bajek.  Nie zabrakło również super bohaterów, takich jak: superman, batman czy spiderman. Przebierańcy bawili się świetnie. Tańce przeplatane były zabawami i konkursami z nagrodami.

 

 

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

 

PRZYGOTOWANIE DO ŚWIETLICOWEJ ZABAWY KARNAWAŁOWEJ

       Co to jest karnawał? Świetliki wiedzą. Wiedzą też jak inne państwa w Europie i na świecie go obchodzą. Postanowiliśmy urządzić świetlicową zabawę karnawałową z konkursami i nagrodami. Najpierw zapoznaliśmy się z różnymi maskami i sposobem ich wykonania. Potem projektowaliśmy swoje maski i stroje na zabawę. Następnie wykonywaliśmy je i stroiliśmy salę. Pomysłów na konkursy było wiele. Ale się dzieje…
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

 

BAWIĄC – UCZYMY SIĘ

         Kto uczęszcza do naszej świetlicy z pewnością zna nazwy wszystkich miesięcy. Potrafi też dokonać prostych obliczeń kalendarzowych.
Zagadka.
Ile miesięcy upłynie nim znowu powitamy Nowy Rok?
 

 

GRUDZIEŃ

 

STROJENIE CHOINKI

        Nadchodzą święta… Wszyscy na nie czekamy. By je bardziej poczuć stroimy choinkę i marzymy o upragnionych prezentach.
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

MIKOŁAJ W ŚWIETLICY

      W piątek do świetlicy zawitał gość – Mikołaj. Przyniósł nam gry planszowe, klocki. Każdy też został poczęstowany cukiereczkiem. Za prezenty pięknie podziękowaliśmy i zaśpiewaliśmy dla Mikołaja specjalną piosenkę mikołajkową. Później bawiliśmy się w wiele zabaw muzyczno - ruchowych. Było zamienianie się miejscami na hasło: renifer, Mikołaj, sanie, worek, święta. Była zabawa „Lodowe figurki”, „Zanieś lekarstwo dla Mikołaja” i wiele innych. Czas mikołajkowy upłynął nam miło i szybko.
 

 

 

 

LISTOPAD

 

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

        Stary ludowy zwyczaj był okazją do żartobliwych wróżb. Co nas czeka w przyszłości – tego nie wie nikt. Jednak zabawnie było sobie powróżyć i wspólnie pośmiać się. Być może Mariusz pozna jakąś Zosię, Jakub zostanie architektem, a Amelka zrobi karierę?

 

 

 

OD DZIŚ SWOJE PRAWA ZNAMY I MĄDRZE Z NICH KORZYSTAMY

      Takie i inne rymowanki ułożyły świetliki na zajęciach świetlicowych. Poznając prawa dziecka uświadamiali sobie, jakie mają prawa, ale też pomogłam im zrozumieć, na czym te prawa polegają.


W MIŁOŚCI ŻYJĘ I INNYCH NIE BIJĘ.


MAM PRAWO DO NAUKI!
W MOJEJ GŁOWIE NIE MA LUKI.


CHODZĘ NA ZAJĘCIA DODATKOWE,
BO ROZWIJAM SWOJĄ GŁOWĘ!


Z KOLEGAMI NIE WOJUJĘ,
BO ICH PRAWA SZANUJĘ!!!


JEDZENIA NIE WYRZUCAM
I RODZICÓW NIE ZASMUCAM!!!


IMIONA WSZYSCY MAMY
WIĘC SIĘ NIE PRZEZYWAMY!!!


WYPOWIADAM SIĘ STARANNIE,
A NIGDY WULGARNIE.


KĄCIK WŁASNY MAMY,
WIĘC O NIEGO DBAMY!!!


O ZDROWIE DBAMY
I CHIPSÓW NIE JADAMY!!!


ODPOCZYNEK PIĘKNA SPRAWA!
NIE KOMPUTER - LECZ ZABAWA!!!


SZANUJEMY TO CO MAMY
I INNYCH WSPOMAGAMY!!!


GDY TRUDNOŚCI SPOTYKAMY
O POMOC SIĘ ZWRACAMY!!!

 

 

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „WIEŻA EIFFLA”

         W naszej świetlicy rozwijamy talenty plastyczne. Tym razem tematem konkursu była wieża Eiffla. Dzieci wykonywały prace samodzielnie.
I miejsce zajęła Karolina Kusiak,
II miejsce – Maksymilian Urbańczyk,
III miejsce – Maja Gryga.
Wyróżniono również: Tomka Wróż, Borysa Kwiatkowskiego, Maksia Kanię, Marcela Mieloszyka, Oliwię Marks.
Gratulujemy!
 

 

 

ZNAM KRAJE EUROPY

        Pod taką nazwą odbył się konkurs dla uczniów klas I-III, którzy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą państw: Polski, Grecji, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Szwecji oraz Dani.
Uczestnicy konkursu znają zabytki tych państw, ich miejsce na mapie, stolice, flagi oraz kulturę. Pytania konkursowe nie należały do łatwych, więc tym bardziej wielkie gratulacje dla zwycięzców:
1 miejsce - Natalia Barańska
2 miejsce - Karolina Kusiak
3 miejsce - Borys Kwiatkowski


 

 

NASZA EUROPA

         W listopadzie poznawaliśmy kraje Europy. Pierwszym krajem, jaki omówiliśmy była oczywiście Polska. Poznawaliśmy legendy polskie, dawne i dzisiejszą stolicę Polski, zabytki Warszawy, Krakowa. Potem wyruszyliśmy w dalszą podróż po innych krajach Europy. Poznaliśmy symbole narodowe krajów. Towarzyszyła nam mapa. Po drodze tańczyliśmy Zorbę, kankana, Flamenco. Poznaliśmy autorkę Pipi, braci Grimm, pana Andersena…
Prezentacje multimedialne pozwoliły nam poznać zabytki Francji, Grecji, Szwecji…

 


 

 

DARY JESIENI

        Taką nazwę nosi konkurs plastyczny. Wzięli w nim udział uczniowei klas I-III. Prac było bardzo dużo i były one bardzo ładne. Nagrodzeni zostali:
I miejsce – Samira Manasar
II miejse – Dominik Kucz
III miejsce - Kornel Pilarz
Wyróżnienia otrzymali: Oliwier Kieloch, klasa 1d, Karol Konieczny, klasa 1d, Milena Ciućka, klasa 1b,
Aleksandra Burmer, klasa 2a, Agata Tońska, klasa 1b, Sandra Gaweł, klasa 1c.
Gratulujemy!!!


 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

      Międzynarodowy Dzień Pluszowego misia był okazją do zorganizowania świetlicowej imprezy integracyjnej dla świetlików z grup zerówkowych: „Króliczków” i „Puchatków” oraz świetlików z klas I-III. Wszystkie dzieci poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia. Potem były zabawy ze śpiewem, zabawy ruchowo-naśladowcze, tańce przy muzyce z misiami, chodzenie po linie z misiem na rękach, zabawa kształtująca koncentrację uwagi i masażyki relaksacyjne. Wszyscy bawili się wspaniale. I o to chodziło!!!

 

 

 

 

KONKURSOWA PATRONKA NASZEJ SZKOŁY

        Każdy uczeń wie, kto jest patronką naszej szkoły. Każdy uczeń powinien wiedzieć kim była Maria Curie – Skłodowska, czym się zajmowała, jakie miała osiągnięcia, jakim była człowiekiem. Stąd się wziął pomysł na zorganizowanie konkursów wiedzy o Marii Curie-Skłodowskiej. Pierwszy konkurs odbył się dla klas I-III, drugi o wyższym poziomie trudności dla klas IV-VI.


Laureatami konkursów byli:
Klasy I-III
I miejsce - Karolina Kusiak
II miejsce - Julia Stokłosa
III miejsce - Wiktoria Sikora

Klasy IV-VI
I miejsce – Wiktoria Kamińska
II miejsce – Matylda Bereżka
III miejsce – Michał Koczur

Gratulacje!!!!

 

 


 

 

       PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

       7 listopada – to ważny dzień dla szkolnej świetlicy. Tego dnia 50 pierwszaków zostało pasowanych na świetlików. Nim złożyli ślubowanie dali popis swych wiadomości i umiejętności, których nauczyli się na zajęciach świetlicowych. Były wierszyki, piosenki, taniec nowoczesny, zagadki, układanie puzzli, praca twórcza. Każdy pierwszak starał się na miarę swych możliwości i wszystko się udało. Całą imprezę dzielnie prowadził trzecioklasista – Kacper Derewońko.
W tym wielkim wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Dyrekcja Szkoły, rodziny pierwszaków oraz starsi koledzy i koleżanki z klas II i III, którym dziękujemy za przybycie.

PIERWSZAKI JESTEŚMY Z WAS DUMNE!!!

Pani Bożena Żyłka
Pani Beata Płoskońska
Pani Magdalena Frączek

 

 

 

PAŹDZIERNIK

BEZPIECZNI W DRODZE DO SZKOŁY

        Uczniowie klas II i III brali udział w szkolnym konkursie „Bezpieczni w drodze do szkoły”. Celem konkursu było promowanie prawidłowych zachowań i nawyków na drodze oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne. Uczniowie z powodzeniem zmierzyli się z szeregiem zadań dotyczących znajomości znaków drogowych oraz podstawowych zasad ruchu drogowego. Mistrzami wiedzy o ruchu drogowym zostali:


Kacper Derewońko z 3b – 30 pkt,
Zbyszek Piekarek z 2a – 29 pkt ,
Marcel Mieloszyk z 3b - 27 pkt.


Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni zdrowymi smakołykami. Dodatkowo Fundacja „A Widzisz” obdarowała naszych uczniów odblaskami, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo naszych uczniów.
Konkurs zorganizowały mgr Bożena Żyłka oraz mgr Beata Płoskońska.

 

 

 

NOWA ZABAWKA W ŚWIETLICY

        Bardzo pięknie dziękujemy Alanowi z kl.1d i jego mamie za ofiarowanie świetlikom nowej zabawki. Jest to przepiękny, wielki zamek. Żeby go złożyć w całość nieźle trzeba pogłówkować i naradzić się z kolegą, i ustalić plan działania, aby wreszcie być dumnym ze swojej pracy. Bardzo się cieszymy.
 

 

DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI

       Kolejny raz w świetlicy odbyło się spotkanie z panią Danusią z przytuliska „Przystań Ocalenie” z Ćwiklic. W przygotowanie do spotkania włączyła się cała szkoła. Dzięki sprzedanym cegiełkom – będzie można kupić lekarstwa dla jednego ze zwierzaczków. Innych darów dla zwierząt też było mnóstwo. DZIĘKUJEMY, ŻE MOŻEMY ZAWSZE NA WAS LICZYĆ!!!
 

 

 

JESIENNY CZAS NA ZDROWIE

„Ruch to zdrowie, ruch to zdrowie.
Każdy przecież Ci to powie.
Machamy rękami, ruszamy głowami.
I dzięki temu dobrze się miewamy".


      Od tego - ilustrowanego ruchem - wierszyka rozpoczęła się świetlicowa impreza integracyjna.
Jej celem było adaptacja dzieci przedszkolnych do warunków szkolnych, kształtowanie u uczniów starszych wrażliwości na potrzeby dzieci młodszych, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz wdrażanie uczniów do zdrowego stylu życia.
Nasi milusińscy pokonywali kolejne konkurencje w 5 grupach (żółci, czerwoni, zieloni, pomarańczowi, niebiescy) liczących po 10 osób w wieku 4,5,6,7,8,9 lat. Wśród zadań do wykonania była zabawa ruchowa „Kolorowe witaminki”, wyścig rzędów „Zbieranie ziemniaków”, zagadki i krzyżówka obrazkowa o zdrowym odżywianiu, kolorowanie obrazków i dorysowanie na nich elementów sprzyjających zdrowiu.
Zabawa była przednia. I każdy dzieciak już wie, że:


„Jeśli chcesz się żywić zdrowo
jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny
to najlepsze witaminy!

Jedz razowce z grubym ziarnem
zdrowe jest pieczywo czarne!
Sok warzywny, owocowy
kolorowy jest i zdrowy!.

Na kanapkę, prócz wędliny
połóż listek zieleniny!
I kapusta, i sałata
w witaminy jest bogata!

Oprócz klusek i kotleta
niech się z jarzyn składa dieta!
Jedz surówki i sałatki,
będziesz za to zdrowy, gładki.

Mleko, jogurt, ser, maślanka-
to jest twoja wyliczanka!
Sok warzywny, owocowy
kolorowy jest i zdrowy!.”

Relacja: organizator zabawy: Bożena Żyłka

 

 

 

 

GIMNASTYKA PRZY MUZYCE

       Pogoda coraz bardziej kapryśna, a dzieci codziennie są spragnione ruchu.  Dlatego w naszej świetlicy odbywają się zajęcia ruchowe przy muzyce.

 

 

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

      Portrety ulubionych nauczycieli, szkoła marzeń to tematy prac plastycznych wykonanych przez dzieci w świetlicy. Świetliki pięknie potrafią pracować w grupie, co można sprawdzić oglądając zdjęcia.

My Nauczyciele dziękujemy uczniom i ich rodzicom za życzenia, kwiaty, słodkości oraz za ciepłe słowa będące wyrazem uznania za naszą pracę.

 

 

 

MAM TALENT

        Z pewnościa tak może powiedzieć o sobie Martyna Orybkiewicz, ucz. kl.4a, która pokazała w świetlicy zrobione przez siebie zwierzątka z … modnych gumek.
PODZIWIAMY I GRATULUJEMY!!!

 

 

NASZE ZABAWY

       Codziennie bawimy się przy muzyce. Poznajemy nowe pląsy, lubimy także bawić się przy tych znanych już od lat, podobnie jak nasza Pani Dyrektor i wicedyrektor, które przyłączyły się do naszych zabaw.

 


 

WRZESIEŃ

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

         30 września w świetlicy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki recytowały życzenia dla chłopców, a później odbyły się wybory SUPER CHŁOPAKA. Chętni chłopcy mieli do wykonania kilka zadań, np. w ciągu 1 minuty dokonać autoprezentacji, zaprosić koleżankę do tańca i z nią zatańczyć, rozwiązać zagadki, nie dać się rozśmieszyć, wykonać zadania sportowe. Wszyscy chłopcy spisali się na medal, ale SUPER CHŁOPAKIEM został ERYK BUGNO. Na koniec imprezy dziewczynki poczęstowały chłopaków słodkim poczęstunkiem.

 

 


 

MOI PRZYJACIELE

       Czworonożni przyjaciele to temat cyklu zajęć świetlicowych. Uczniowie pracowali metodami aktywnymi, poznali zasady opiekowania się zwierzętami, a także nauczyli się jak zachować się w kontakcie z nieznajomym psem.
 

 

IDZIE PANI JESIEŃ…

Tak śpiewamy i wyliczamy dary jesieni. Jesienne jabłuszka wykonane przez świetlików z pewnością zachęcają do zjedzenia…
 

 

 

BEZPIECZNI W DRODZE DO SZKOŁY

 

      Dzisiaj wszyscy pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami. Panie przypominały dzieciom o bezpiecznych zasadach przechodzenie przez jezdnię. Wszystko pamiętamy z przedszkola – jesteśmy bezpieczni !

 

 

 

INTEGRUJEMY SIĘ


       Wrzesień to czas poznawania się dzieci, nauczycieli, szkoły. Temu służą zabawy integracyjne organizowane przez nauczycieli świetlicy. Po zajęciach w kręgu, dzieci chętnie korzystają z gier i zabawek. Wspólnie bawiąc się – uczą się.

 

 

 

 

POZNAJEMY SIĘ


       Skończyły się wakacje. Znów spotykamy się z kolegami i koleżankami w szkole. Wśród wielu znajomych spotykamy nowe twarze– to pierwszaki. Trzeba się nimi zaopiekować.