ROK SZKOLNY 2017/2018

 

WYBORY SUPER DZIEWCZYNY W ŚWIETLICY


      Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy odbyły się wybory SUPER DZIEWCZYNY. O ten tytuł rywalizowało ze sobą 10 uczennic z klas I – III. W jaki sposób? Między innymi obierały jajka ze skorupki,z zamkniętymi oczyma rozpoznawały przedmioty używane przez mężczyzn jak np. bokserki, krawat, pędzel do golenia, nawlekały korale, celnie trafiały do serca chłopaka, reklamowały różne przedmioty, zrzucały z twarzy monety przyklejone kremem, budowały wieże z klocków.
Widownia, która fantastycznie kibicowała dziewczynom, miała dużo frajdy obserwując zmagania naszych kandydatek. Gdy jury podliczyło punkty oczywistym stało się to, co było widoczne podczas całej imprezy. Otóż miła, sprytna, elokwentna, szybka, zręczna Antosia Wojsa otrzymała maksymalną liczbę punktów i to ONA zdobyła /po raz drugi/ tytuł SUPER DZIEWCZYNY 2018. Gratulujemy Antosi oraz Lili , Alicji , Patrycji , Ulianie, Mai, Lilianie, Wiktorii, Milence i Zuzi za odwagę, humor oraz aktywność.
Wszystkie dziewczyny jesteście ważne, potrzebne i jedyne.

 

 

 


Informacja:pani Bożena Żyłka, zdjęcia: pani Agnieszka Gospodarek


 

ROZŚPIEWANE ŚWIETLIKI

 

         16 lutego odbył się Świetlicowy Festiwal Piosenki. Swoje umiejętności wokalne oraz taneczne zaprezentowało 14 uczniów z klas I – III. Aby przełamać tremę dzieciaków festiwal rozpoczął występ wychowawczyń świetlicy – pani Agnieszki Konarzewskiej i pani Agnieszki Gospodarek, które z humorem pokazały dzieciom, że każdy śpiewać może. Wysłuchaliśmy wiele pięknych piosenek wykonanych a cappella lub z przygotowanym podkładem muzycznym. Były występy solowe , występowano też w duecie oraz tercecie. Niektórzy uczestnicy festiwalu przygotowali całe układy taneczne. Dzieci oceniane były przez jurorów – nauczycieli świetlicy oraz przez widownię czyli innych uczniów, którzy przyznali Nagrodę Publiczności.


Oto laureaci Festiwalu Piosenki:
I miejsce – ULIANA KHOMKO - 3D
PATRYCJA BANZ – 1C
II miejsce – MAJA KOWALSKA – 1C
MARTYNA CZAJOR – 3B
CYPRIAN SZWAJKA – 3D
III miejsce - LILIANA DURBAS – 1C
MILENA KOSIŃSKA – 1A
NAGRODA PUBLICZNOŚCI – ULIANA KHOMKO

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Impreza była bardzo udana. Nie tylko rozbudziła, ale też zaspokoiła i rozwinęła zainteresowania i uzdolnienia uczniów oraz pobudziła ich aktywność. Pomogła dzieciom pokonać strach przed występem publicznym i odkryć przyjemność płynącą z obcowania z muzyką.

 


 

 

 

 

     Informacja p.Bożena Żyłka  

 

 

NIECH ŻYJE BAL...

 

       W piątek 19 stycznia odbyła się świetlicowa zabawa karnawałowa. To był świetny czas na swobodne tańce i integrację. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach przy muzyce. Był tradycyjny taniec w parach z balonem oraz taniec z balonem przywiązanym u nogi. Była też konkurencja z łapaniem balonów, dmuchaniem makaronu przez słomkę, przechodzenie pod laską, zabawa bieżna „Wycieczka do ZOO”. Każdy uczestnik zabawy otrzymywał słodkie nagrody. Poza konkurencjami bawiliśmy się wspólnie tak jak każdy umiał, a zabawę umilały nam znane i lubiane przeboje muzyczne. Królową balu została Alicja Kormaniak z 1a, a Królem - Jaś Cymerlik z 3d. Para, otoczona wspaniałymi tancerzami, wspólnie zatańczyła ostatni taniec naszej zabawy.
Wszyscy zakończyliśmy dzień w świetnych humorach i zapewne niejeden z nas wracał do domu nucąc pod nosem ulubioną piosenkę.

 

 

Informacja p. Bożena Żyłka

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

        6 grudnia wszyscy uczniowie w szkole zapełniali swe brzuszki słodyczami. Aby powrócić do dobrej kondycji Świetliki oraz chłopcy z 5a wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym. 4 grupy o zróżnicowanym wieku ścigały się w workach, przechodziły przez komin, pokonywały tor przeszkód, przenosiły bombki, prezenty...

Konkurencje sportowe wzbudziły wśród wszystkich radość oraz chęć zdrowej rywalizacji.

 

 

 

Zdjęcia: Pani Patrycja Paliczka
Informacja: Pani Bożena Żyłka

 

JAK OBCHODZIŁY DZIECI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA?


Zobaczcie sami - gdy poznawały historię powstania pierwszego pluszowego misia, gdy przedstawiały swoje ukochane misie, by później upamiętnić je na wspólnym zdjęciu, gdy brały udział w konkursach sprawnościowych, by dotrzeć do misiów, gdy brały udział w quizie o niedźwiedziach, który przeszły niemalże bezbłędnie. Oczywiście nie mogło zabraknąć tańców z Misiami.
Impreza była bardzo udana, a dzieci z wielką radością brały w nim udział.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Pani Agnieszka Gospodarek

 

ŚWIETLIKI MÓWIĄ – STOP PRZEMOCY


           W ramach kampanii 19 dni przeciw przemocy świetliki brały udział w cyklu zajęć profilaktycznych, podczas których wspólnymi siłami zdefiniowali co to jest przemoc, agresja słowna, fizyczna i psychiczna. Uczyliśmy się, jak działać w obronie własnej i innych dzieci. Pomogły nam w tym rysunki komiksowe. Uczestniczyliśmy w quizie. Na zadawane pytania świetliki mogły wybrać odpowiedzi: TAK, NIE, NIE WIEM, przy czym należało uzasadnić swój wybór. Czasem po krótkiej dyskusji niektórzy zmieniali swoje zdanie wybierając inną odpowiedź. Nadawaliśmy również tytuły rysunkowym umowom, które były podsumowaniem ustalonych zasad. Wykorzystując metody aktywne, na zajęciach świetlicowych świetliki rozmawiały o uczuciach ludzkich, dzieląc je na dwie grupy: pozytywne i negatywne. Sformułowały zasady dotyczące właściwych sposobów radzenia sobie ze złością, tak aby nikogo nie krzywdziły. Zajęciom towarzyszyły zabawy przeciw agresji. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów na temat BEZPIECZNI W SZKOLE. Prace wzięły udział w szkolnym konkursie o tym tytule, który zorganizowały nauczycielki p. Bożena Żyłka, p. Patrycja Paliczka, p. Agnieszka Gospodarek. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród nastąpi na najbliższym apelu szkolnym. Prace uczestników konkursu można obejrzeć w świetlicy.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Bożena Żyłka

 

 

URODZINY MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ

 

        W tym roku urodziny patronki naszej szkoły, Świetliki świętowały przez kilka dni. Zaczęliśmy od przypomnienia wydarzeń z życia Marii Curie Skłodowskiej dotyczących jej dzieciństwa, młodości, czasów studiów, poznania miłości życia, założenia rodziny, pracy i śmierci . Wspólnie zastanawialiśmy się nad cechami charakteru Marii, które pozwoliły osiągnąć jej tak wielki sukces.

Wiemy, dlaczego jest patronką naszej szkoły. Rysowaliśmy także jej portret. To nie koniec. Poszerzyliśmy naszą wiedzę, o życiu w XIX wieku. Dzięki prezentacji multimedialnej poznaliśmy zmieniającą się modę w tych czasach.

Sami projektowaliśmy stroje i kapelusze. Potem odkrywaliśmy wynalazki, które zostały wynalezione w epoce naszej patronki. Zapraszamy do naszej świetlicy, aby zobaczyć to wszystko, co przeżyliśmy w formie gazetek tematycznych.

 

 

 

 

Zdjęcia: Pani Agnieszka Kaźmierska-Konarzewska
Informacja: Pani Bożena Żyłka

 

 

 

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

         Dzisiaj w naszej świetlicy miało miejsce wielkie wydarzenie. Pierwszaki zostały uroczyście przyjęte do świetlicowej gromady. Były z tej okazji wierszyki, piosenki. By móc zostać Świetlikiem dzieciaki musiały przejść próby gotowości. Wraz z bajkowymi bohaterami ochoczo podejmowały zadania. Uczniowie oddzielali groch od fasoli, rzucali piłeczkami do celu, wybierali potrzebne produkty dla chorej babci, odgadywali nazwy bajkowych bohaterów, z wafli tworzyli serce, skracali nos Pinokia udzielając poprawnych odpowiedzi dotyczących zasad zachowania w świetlicy. Dyrekcja Szkoły pozytywnie zaliczyła wszystkie bajkowe próby i pasowała pierwszaków na Świetlików. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim towarzyszył śmiech i radość ze wspólnej zabawy.

Dziękujemy Rodzicom/Opiekunom za przygotowanie dzieciom ubioru galowego na tę uroczystość.
 

Organizatorki:
Agnieszka Gospodarek, Agnieszka Jaromin, Agnieszka Konarzewska, Patrycja Paliczka, Bożena Żyłka

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

 

        Świetliki hucznie obchodziły święto chłopaków. Nauczycielki zorganizowały dla nich imprezę integracyjną, która wszystkich rozbawiła i bardziej zjednoczyła. Dla wszystkich chłopaków były życzenia oraz poczęstunek. Część chłopców wzięła udział w konkursach DZIELNIE „walcząc” o tytuł SUPER CHŁOPAKA 2017. Wygrał Bartek Folga , ale o włos od zwycięstwa był Cyprian Szwajka. GRATULUJEMY!!!

Wszystkim Chłopakom życzymy, aby byli:
pomocni jak komputer,
szybcy jak japoński skuter,
sympatyczni jak maskotka,
słodcy jak szarlotka.

 

Informacja p. Bożena Żyłka, zdjęcia p. Agnieszka Kaźmierska-Konarzewska