ROK SZKOLNY 2017/2018

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

6 grudnia wszyscy uczniowie w szkole zapełniali swe brzuszki słodyczami. Aby powrócić do dobrej kondycji Świetliki oraz chłopcy z 5a wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym. 4 grupy o zróżnicowanym wieku ścigały się w workach, przechodziły przez komin, pokonywały tor przeszkód, przenosiły bombki, prezenty...

Konkurencje sportowe wzbudziły wśród wszystkich radość oraz chęć zdrowej rywalizacji.

Zdjęcia: Pani Patrycja Paliczka
Informacja: Pani Bożena Żyłka

JAK OBCHODZIŁY DZIECI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA?

Zobaczcie sami - gdy poznawały historię powstania pierwszego pluszowego misia, gdy przedstawiały swoje ukochane misie, by później upamiętnić je na wspólnym zdjęciu, gdy brały udział w konkursach sprawnościowych, by dotrzeć do misiów, gdy brały udział w quizie o niedźwiedziach, który przeszły niemalże bezbłędnie. Oczywiście nie mogło zabraknąć tańców z Misiami.
Impreza była bardzo udana, a dzieci z wielką radością brały w nim udział.

Informacja i zdjęcia: Pani Agnieszka Gospodarek

ŚWIETLIKI MÓWIĄ – STOP PRZEMOCY

W ramach kampanii 19 dni przeciw przemocy świetliki brały udział w cyklu zajęć profilaktycznych, podczas których wspólnymi siłami zdefiniowali co to jest przemoc, agresja słowna, fizyczna i psychiczna. Uczyliśmy się, jak działać w obronie własnej i innych dzieci. Pomogły nam w tym rysunki komiksowe. Uczestniczyliśmy w quizie. Na zadawane pytania świetliki mogły wybrać odpowiedzi: TAK, NIE, NIE WIEM, przy czym należało uzasadnić swój wybór. Czasem po krótkiej dyskusji niektórzy zmieniali swoje zdanie wybierając inną odpowiedź. Nadawaliśmy również tytuły rysunkowym umowom, które były podsumowaniem ustalonych zasad. Wykorzystując metody aktywne, na zajęciach świetlicowych świetliki rozmawiały o uczuciach ludzkich, dzieląc je na dwie grupy: pozytywne i negatywne. Sformułowały zasady dotyczące właściwych sposobów radzenia sobie ze złością, tak aby nikogo nie krzywdziły. Zajęciom towarzyszyły zabawy przeciw agresji. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów na temat BEZPIECZNI W SZKOLE. Prace wzięły udział w szkolnym konkursie o tym tytule, który zorganizowały nauczycielki p. Bożena Żyłka, p. Patrycja Paliczka, p. Agnieszka Gospodarek. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród nastąpi na najbliższym apelu szkolnym. Prace uczestników konkursu można obejrzeć w świetlicy.

Informacja i zdjęcia p. Bożena Żyłka

URODZINY MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ

W tym roku urodziny patronki naszej szkoły, Świetliki świętowały przez kilka dni. Zaczęliśmy od przypomnienia wydarzeń z życia Marii Curie Skłodowskiej dotyczących jej dzieciństwa, młodości, czasów studiów, poznania miłości życia, założenia rodziny, pracy i śmierci . Wspólnie zastanawialiśmy się nad cechami charakteru Marii, które pozwoliły osiągnąć jej tak wielki sukces.

Wiemy, dlaczego jest patronką naszej szkoły. Rysowaliśmy także jej portret. To nie koniec. Poszerzyliśmy naszą wiedzę, o życiu w XIX wieku. Dzięki prezentacji multimedialnej poznaliśmy zmieniającą się modę w tych czasach.

Sami projektowaliśmy stroje i kapelusze. Potem odkrywaliśmy wynalazki, które zostały wynalezione w epoce naszej patronki. Zapraszamy do naszej świetlicy, aby zobaczyć to wszystko, co przeżyliśmy w formie gazetek tematycznych.

Zdjęcia: Pani Agnieszka Kaźmierska-Konarzewska
Informacja: Pani Bożena Żyłka

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Dzisiaj w naszej świetlicy miało miejsce wielkie wydarzenie. Pierwszaki zostały uroczyście przyjęte do świetlicowej gromady. Były z tej okazji wierszyki, piosenki. By móc zostać Świetlikiem dzieciaki musiały przejść próby gotowości. Wraz z bajkowymi bohaterami ochoczo podejmowały zadania. Uczniowie oddzielali groch od fasoli, rzucali piłeczkami do celu, wybierali potrzebne produkty dla chorej babci, odgadywali nazwy bajkowych bohaterów, z wafli tworzyli serce, skracali nos Pinokia udzielając poprawnych odpowiedzi dotyczących zasad zachowania w świetlicy. Dyrekcja Szkoły pozytywnie zaliczyła wszystkie bajkowe próby i pasowała pierwszaków na Świetlików. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim towarzyszył śmiech i radość ze wspólnej zabawy.

Dziękujemy Rodzicom/Opiekunom za przygotowanie dzieciom ubioru galowego na tę uroczystość.

Organizatorki:
Agnieszka Gospodarek, Agnieszka Jaromin, Agnieszka Konarzewska, Patrycja Paliczka, Bożena Żyłka

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

Świetliki hucznie obchodziły święto chłopaków. Nauczycielki zorganizowały dla nich imprezę integracyjną, która wszystkich rozbawiła i bardziej zjednoczyła. Dla wszystkich chłopaków były życzenia oraz poczęstunek. Część chłopców wzięła udział w konkursach DZIELNIE „walcząc” o tytuł SUPER CHŁOPAKA 2017. Wygrał Bartek Folga , ale o włos od zwycięstwa był Cyprian Szwajka. GRATULUJEMY!!!

Wszystkim Chłopakom życzymy, aby byli:
pomocni jak komputer,
szybcy jak japoński skuter,