ROK SZKOLNY 2018/2019

------------------

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

W naszej świetlicy korzystamy z każdej okazji, aby dzieci mogły rozwijać swe umiejętności oraz uczyć się panować nad swymi emocjami. Obchodzony w świetlicy Dzień Chłopaka był okazją do wspólnej zabawy. W tym dniu były przygotowane dla chłopców konkursy sprawnościowe oraz konkursy dotyczące kultury i obycia w różnych sytuacjach.
Życzenia, ciepła atmosfera , zdrowa rywalizacja, nowe umiejętności, uśmiechy, prezenty, dyplomy – to wszystko sprzyjało integracji grupy świetlicowej oraz zaspokojeniu potrzeby sukcesu dziecka.
W tym roku SUPER CHŁOPAKIEM został Nikodem z kl. 2b – Gratulujemy.

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Od kilku lat tradycją naszej świetlicy jest PASOWANIE NA ŚWIETLIKA. Odbywa się na przełomie września i października. Uroczystość ma na celu symboliczne przyjęcie w poczet Świetlików szkolnych dzieci, które po raz pierwszy zostały zapisane do świetlicy.
W tym roku uroczystość miała charakter wspólnej zabawy. Zaproszone dzieci, brały udział w zadaniach wymagających kreatywności, wiedzy, uwagi, sprawności fizycznej, umiejętności współpracy w grupie.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było powtórzenie przyrzeczenia oraz uroczyste pasowanie. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cała impreza przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze.