ROK SZKOLNY 2018/2019

------------------

ZABAWY Z MISIAMI

Jak co roku w naszej świetlicy obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Najmilsza zabawka, najlepsza przytulanka była z dziećmi podczas urodzinowego spotkania. Każdy mógł zaprezentować swojego pluszaka. Misie towarzyszyły nam podczas gimnastyki, zabaw, zadań. tańców, konkursów. Wszystkie dzieci mogły skosztować słodkiego, zdrowego miodku. Ten dzień wywołał w Świetlikach wiele radości. Mamy nadzieję, że ta misiowa impreza zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Informacja i zdjęcia p. Bożena Żyłka

BĄDŹ ŻYCZLIWY

W ramach kampanii 19 dni bez przemocy w naszej świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone prawom i obowiązkom dziecka, bezpieczeństwu, godności, tolerancji i odczuwanym uczuciom. Nie zawsze kontakty między rówieśnikami i zachowanie wobec innych osób są prawidłowe. Gry dydaktyczne, zabawy, zajęcia plastyczne były okazją do nauki dzieci jak można opanować złe emocje, aby zapobiegać agresji.

Przeprowadzona w dniu 16.11.2018 r. impreza integracyjna „Dzień Życzliwości”, była podsumowaniem wszystkich działań , lecz z pewnością nie jest ich zakończeniem. Wykonany przez dzieci plakat będzie przypominał wszystkim, że życzliwość to droga do budowania zgody.

Zdjęcie: p. Agnieszka Konarzewska, informacja: p Bożena Żyłka

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

W naszej świetlicy korzystamy z każdej okazji, aby dzieci mogły rozwijać swe umiejętności oraz uczyć się panować nad swymi emocjami. Obchodzony w świetlicy Dzień Chłopaka był okazją do wspólnej zabawy. W tym dniu były przygotowane dla chłopców konkursy sprawnościowe oraz konkursy dotyczące kultury i obycia w różnych sytuacjach.
Życzenia, ciepła atmosfera , zdrowa rywalizacja, nowe umiejętności, uśmiechy, prezenty, dyplomy – to wszystko sprzyjało integracji grupy świetlicowej oraz zaspokojeniu potrzeby sukcesu dziecka.
W tym roku SUPER CHŁOPAKIEM został Nikodem z kl. 2b – Gratulujemy.

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Od kilku lat tradycją naszej świetlicy jest PASOWANIE NA ŚWIETLIKA. Odbywa się na przełomie września i października. Uroczystość ma na celu symboliczne przyjęcie w poczet Świetlików szkolnych dzieci, które po raz pierwszy zostały zapisane do świetlicy.
W tym roku uroczystość miała charakter wspólnej zabawy. Zaproszone dzieci, brały udział w zadaniach wymagających kreatywności, wiedzy, uwagi, sprawności fizycznej, umiejętności współpracy w grupie.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było powtórzenie przyrzeczenia oraz uroczyste pasowanie. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cała impreza przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze.