ROK SZKOLNY 2018/2019

------------------

DZIECI Z ROŻNYCH STRON ŚWIATA

 

          Taką nazwę nosił cykl zajęć, na których nasi uczniowie poznawali życie i kulturę innych krajów na różnych kontynentach. Szczególnie wnikliwie poznaliśmy życie azjatyckich dzieci z Japonii, Chin i Indii oraz z kontynentu afrykańskiego - z Egiptu i Kenii. Historyjki obrazkowe, teksty, ilustracje , prezentacje multimedialne pozwoliły polskim dzieciom lepiej zrozumieć życie na innych kontynentach. Podsumowaniem zajęć był konkurs wiedzy o poznanych krajach. Wiedza, którą zabłysnęły małe Świetliki zawstydziłaby niejednego ósmoklasistę. Laureatem konkursu został Mateusz Muras z 1a i jego wspaniała grupa.
Gratulujemy! 

 

---------------------------

WIOSNA W ŚWIETLICY


        Przyleciały pierwsze ptaki. Fruwają bociany, jaskółki. Zakwitły kwiaty. Ptaki złożyły jajka w swoich gniazdach. Oznaki wiosny ozdabiają naszą świetlicę, w której codziennie rozwijamy talenty i zainteresowania dzieci.

 

Informacjai zdjęcia p. Bożena Żyłka

POWITANIE WIOSNY - POŻEGNANIE ZIMY

          Taka nazwę nosiła kolejna impreza integracyjna przygotowana dla świetlików. Koniec już z ciepłymi ubraniami, chcemy więcej słońca, chcemy jeździć na rowerze. Takie życzenia miały nasze dzieciaki. Aby się spełniły Pani Wiosna w liście do dzieci zachęciła do wykonania zadań. Świetliki zostały losowo podzielone na cztery grupy: jaskółki, bociany, pszczółki i motylki. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania. Rozpoznawały ptaki, rozwiązywały zagadki, brały udział w przeciąganiu liny Wiosna – Zima, zwijały na czas wełnę z kwiatami w kłębek , uzupełniały brakujące litery w przysłowiach... Gdy wszystkie zadania zostały wykonane przyszła pora na Zimy pożegnanie. Wrzuciliśmy do wody niedobrą boginię. Niech prędko Wiosna przypłynie.
Impreza była bardzo udana, dzieciaki otrzymały nagrody i wszystkie wesoło wołały:
ZIMO, ZIMO UCIEKAJ! DZIŚ CIĘ ŻEGNAMY! NA WIOSNĘ CZEKAMY!

Informacja: p. Bożena Żyłka

 

JUST DANCE - ŚWIETLICOWE WYGIBASY

       Od niedawna nasza świetlica jest roztańczona. Wszystkie Świetliki chwytają bakcyl tańczenia. Korzystając z pomysłu Igora Wysockiego – ucznia z kl. 4d uruchomiliśmy JUST DANCE.

Proponowane układy choreograficzne nasze dzieciaki wykonują z coraz większą perfekcją. Zapał dziewczyn i chłopaków do tańca rośnie z dnia na dzień. Łączymy więc przyjemność z pożyteczną aktywnością fizyczną. Planujemy także zorganizowanie konkursu tanecznego dla chętnych.

 

 

Zdjęcia: p. Agnieszka Konarzewska
Informacja: p.Bożena Żyłka

WYBORY SUPER DZIEWCZYNY

        W miniony piątek z okazji Dnia Kobiet w naszej świetlicy odbył się konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ. 13 wspaniałych małych kobietek zmagało się w wielu konkurencjach wykazując się mądrością, gracją, zręcznością, zaradnością. Mycie okna, poskładanie swetra, ułożenie obrazu dziewczyny z puzzli, chodzenie w szpilkach, wykonanie układu tanecznego to niektóre z zadań konkursowych. Do wielkiego finału przeszły 3 dziewczynki.
Tytuł I wice – Super Dziewczyny otrzymała Lena Lasińska z 2 c
Tytuł II wice – Super Dziewczyny otrzymała Matylda Bryńska z 1c
SUPER DZIEWCZYNĄ została WIOLA WAŚ z 1b. GRATULUJEMY!!!
Publiczność pięknie wspierała zmagania koleżanek, które do końca dzielnie „walczyły”.
Zabawa była przednia. Z pewnością zorganizujemy ją znów za rok.

 

 

 

Informacja p. Bożena Żyłka, zdjęcia p. Agnieszka Konarzewska

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

      Atywność fizyczna na świeżym powietrzu usprawnia układ odpornościowy, a ruch wyzwala w dzieciach spontaniczność i dobrą energię.

 

 

Informacja i zdjęcia p. Agieszka Konarzewska

 

ZIMA, ZIMA, ZIMA ZA OKNEM...


      Tegoroczna zima jest doskonałym źródłem inspiracji plastycznych. Na kolejnych zajęciach świetlicowych nasze dzieciaki z wielkim zapałem wykonały kolaż przedstawiający okno z zimowym widokiem. Prace są przepiękne. Chyba nikt nie zaprzeczy, że mamy wspaniałe dzieci.

 

 

 

 


Informacja i zdjęcia Bożena Żyłka

KREATYWNE ŚWIETLIKI

       Do naszej świetlicy zapukała Zima, która zainspirowała dzieciaki do wykonania jej portretu. Ciekawe pomysły, umiejętność wykorzystania różnorodnych materiałów plastycznych, wielkie zaangażowanie dzieci zaowocowały pięknymi pracami plastycznymi. Dzieciakom towarzyszyła radość tworzenia i duma, gdy podziwiały swe dzieła na wystawie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 

 

Informacja i zdjęcie p Bożena Żyłka

ZABAWA KARNAWAŁOWA W ŚWIETLICY


      W naszej świetlicy jak co roku odbyła się zabawa karnawałowa. Zgromadzeni chłopcy i dziewczęta, z zaciekawieniem stawili czoła wielu zabawom i konkursom, które sprawdzały ich umiejętności, pozwalając się przy tym świetnie bawić. Największe emocje wzbudził konkurs polegający na odnalezieniu cukierków powkładanych w różne schowki w bibliotece. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Nagrodami za najlepsze popisy taneczne, za niesamowitą zręczność i szybkość, były smakołyki. Dzieci chętnie dzieliły się nimi między sobą. Między kolejnymi konkursami trwała nieustanna zabawa taneczna, podczas której każdy bawił się tak, jak potrafił. Jedni tańczyli w kole, inni sami, niektórzy w parach, albo w grupie, a każde dziecko prezentowało jedyne w swoim rodzaju, oryginalne ruchy taneczne. Świetlicowa zabawa karnawałowa na długo zostanie w naszych wspomnieniach.
Organizatorki:p. Bożena Żyłka, p. Patrycja Paliczka, p.Agnieszka Konarzewska

 

 

ZABAWY Z MISIAMI


            Jak co roku w naszej świetlicy obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Najmilsza zabawka, najlepsza przytulanka była z dziećmi podczas urodzinowego spotkania. Każdy mógł zaprezentować swojego pluszaka. Misie towarzyszyły nam podczas gimnastyki, zabaw, zadań. tańców, konkursów. Wszystkie dzieci mogły skosztować słodkiego, zdrowego miodku. Ten dzień wywołał w Świetlikach wiele radości. Mamy nadzieję, że ta misiowa impreza zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

 

 

Informacja i zdjęcia p. Bożena Żyłka

BĄDŹ ŻYCZLIWY

       W ramach kampanii 19 dni bez przemocy w naszej świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone prawom i obowiązkom dziecka, bezpieczeństwu, godności, tolerancji i odczuwanym uczuciom. Nie zawsze kontakty między rówieśnikami i zachowanie wobec innych osób są prawidłowe. Gry dydaktyczne, zabawy, zajęcia plastyczne były okazją do nauki dzieci jak można opanować złe emocje, aby zapobiegać agresji.

Przeprowadzona w dniu 16.11.2018 r. impreza integracyjna „Dzień Życzliwości”, była podsumowaniem wszystkich działań , lecz z pewnością nie jest ich zakończeniem. Wykonany przez dzieci plakat będzie przypominał wszystkim, że życzliwość to droga do budowania zgody.

 

Zdjęcie: p. Agnieszka Konarzewska, informacja: p Bożena Żyłka

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

        W naszej świetlicy korzystamy z każdej okazji, aby dzieci mogły rozwijać swe umiejętności oraz uczyć się panować nad swymi emocjami. Obchodzony w świetlicy Dzień Chłopaka był okazją do wspólnej zabawy. W tym dniu były przygotowane dla chłopców konkursy sprawnościowe oraz konkursy dotyczące kultury i obycia w różnych sytuacjach.
Życzenia, ciepła atmosfera , zdrowa rywalizacja, nowe umiejętności, uśmiechy, prezenty, dyplomy – to wszystko sprzyjało integracji grupy świetlicowej oraz zaspokojeniu potrzeby sukcesu dziecka.
W tym roku SUPER CHŁOPAKIEM został Nikodem z kl. 2b – Gratulujemy.

 

 

 


 

 

 

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

        Od kilku lat tradycją naszej świetlicy jest PASOWANIE NA ŚWIETLIKA. Odbywa się na przełomie września i października. Uroczystość ma na celu symboliczne przyjęcie w poczet Świetlików szkolnych dzieci, które po raz pierwszy zostały zapisane do świetlicy.
W tym roku uroczystość miała charakter wspólnej zabawy. Zaproszone dzieci, brały udział w zadaniach wymagających kreatywności, wiedzy, uwagi, sprawności fizycznej, umiejętności współpracy w grupie.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było powtórzenie przyrzeczenia oraz uroczyste pasowanie. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cała impreza przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze.