W dniach od 23 do 25 września Grono Pedagogiczne SP nr 11 uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki było zwiedzanie Wilanowa, Zamku Królewskiego, letniej rezydencji króla Stanisława Augusta czyli Łazienek Królewskich oraz Starego Miasta.

 

Nauczyciele byli także na operze „Pierścień Nibelunga” w Teatrze Wielkim.

 

11 listopada w Szkole odbył się uroczysty apel z okazji 60 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

------------------------------------



 

 

1 września odbyła się akademia rozpoczynająca nowy rok szkolny 1989/1990, po której uczniowie wysłuchali audycji, upamiętniającej pięćdziesiątą rocznicę wybuch II wojny światowej.

 

17 października szkołę odwiedził Pan Edward Daczka, który po powrocie z Tajlandii opowiedział uczniom o tym regionie świata, o swoich przygodach i spostrzeżeniach.

 

 

------------------------------------


 

 

We wrześniu uczniowie SP nr 11 wybrali się do kina na film pt. „Robin Hood”, którego premiera odbyła się 14 czerwca w Stanach Zjednoczonych. W roli Robin Hooda mogliśmy zobaczyć samego Kevina Costnera, natomiast reżyserem filmu był Kevin Reynolds.

 

 

------------------------------------


 

 

Z okazji 500-lecia odkrycia Ameryki zorganizowany został 3 etapowy konkurs dla młodzieży.

 

W październiku 1992 r. I miejsce w konkursie zajął Wojtek Balicki.

 

 

------------------------------------

 


W sali sportowej SP nr 11 odbył się finał konkursu – „Asy z III klasy” przebiegający pod znakiem skromnego jubileuszu – piąta edycja. Do rywalizacji stanęło 12 trzynastoosobowych zespołów szkolnych z Bierunia Nowego i Starego, Gostyni, Lędzin oraz Tychów. Uczestnicy finału musieli się wykazać wiadomościami z języka polskiego, matematyki, plastyki, muzyki, wiedzy o środowisku i umiejętnościami sportowymi.

 

 

------------------------------------


 

 

W dniu 25 października 1994 r. grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Katowic zwiedzić dwie wystawy pt. „Księga Wiekuistego Trwania – Stary i Nowy Testament w malarstwie europejskim XVII-XIX wieku” i „Sztuka Ludowa Hucułów”, które zostały udostępnione przez Lwowskie Muzeum Architektury Ludowej oraz Lwowską Galerię Obrazów.


W roku szkolnym 1993/1994 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach brali udział w Cyklu Koncertów Umuzykalniających dla Dzieci i Młodzieży. 21 czerwca 1994 r. w kościele pw. Świętego Krzysztofa w Tychach nastąpiło uroczyste zakończenie i podsumowanie rocznego cyklu koncertów muzycznych, organizowanych dla tyskich szkół. Uczniowie naszej szkoły biorący udział w tych koncertach odebrali nagrodę w postaci radiomagnetofonu.

 

 

------------------------------------


 

 

Uczennice naszej szkoły: Anna Chylińska z klasy 6b i Aleksandra Bądek z klasy 7c zostały wyróżnione w wielkim rysunkowym konkursie związanym z filmem pt. „Księga Dżungli”, w którym nagrodą główną była wycieczka do Paryża do Disneylandu.

 

W tym samym roku Związek Nauczycielstwa Polskiego obchodził
90-lecie istnienia. Z tej okazji Zarząd Oddziału ZNP Tychy zorganizował w sali widowiskowej MDK-1 spotkanie nauczycielskich pokoleń. Otwarto z tej okazji również wystawę twórczości artystycznej środowiska nauczycielskiego. Wśród autorów wystawionych prac była również Daniela Cyrnal z SP nr 11, laureatka pierwszej nagrody w wojewódzkim konkursie plastycznym dla nauczycieli na okolicznościowy proporczyk, medal i dyplom z okazji 90 rocznicy ZNP.

 

 

------------------------------------

 


W roku szkolnym 1995/1996 Szkolny Chór SP nr 11 w Tychach pod kierunkiem Doroty Sowińskiej wziął udział „III Przeglądzie Piosenki Dziecięcej - Śląskie Śpiewanie” pod patronatem Wojewody Katowickiego.


W tym też roku drużyna pod kierunkiem nauczyciela historii - Pana Krzysztofa Oliwy - zajęła III miejsce w „V Konkursie Wiedzy o Historii Śląska”. Konkurs został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty Delegatura w Tychach oraz Łaziskie Koło Związku Górnośląskiego.
22 maja 1996 r. w naszej szkole odbył się „I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Klas Ósmych”. W konkursie wzięło udział 33 uczestników z 5 tyskich szkół podstawowych. W przerwie przed ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu oglądali „Balladynę” Juliusza Słowackiego w wykonaniu uczniów klasy 6d pod kierunkiem Pani Katarzyny Błaszczuk.

 

 

------------------------------------

 

W styczniu i lutym odbył się I i II etap konkursu historycznego „Polska w latach 1573-1795”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11 w Tychach, osobą odpowiedzialną za konkurs był nauczyciel historii Pan Krzysztof Oliwa.

 

W kwietniu został wystawiony spektakl pt. „Społeczność” na podstawie książek: „Pamiętnik narkomanki” i „My, dzieci z dworca ZOO”. Spektakl został przygotowany przez klasy ósme pod opieką Pani K. Hołdy.

 

Anna Gołaszewska w czerwcu 1997 r. została laureatem w eliminacjach Regionalnych Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce.


Zespół instrumentalno-wokalny pod kierunkiem Pani Doroty Sowińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach zajął II miejsce w „VII Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – Katowice 1997”.

 

 

------------------------------------


 

40 lat tyskiej Szkoły Podstawowej nr 11

 

 

We wrześniu w parafii św. Jana Chrzciciela odbyła się oficjalna wizyta kanoniczna arcybiskupa Damiana Zimonia, który odwiedził 23 września również Szkołę Podstawową nr 11 w Tychach. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, Pani prezydent miasta Tychy Anna Kolny, Pani wizytator Cecylia Solik. Spotkanie uświetnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem Pani Doroty Sowińskiej.


Uczeń naszej szkoły Leszek Jamiński zajął II miejsce w konkursie recytatorskim pod hasłem: „Mój ulubiony wiersz – Międzyrzecze 1998”.


Uczennica Mariola Sówka została laureatem konkursu plastycznego dla dzieci z tyskich szkół podstawowych – „Urok Śląska w Starych Tychach”.

 

 

------------------------------------

 


Nasza Szkoła wzięła udział w „VI Przeglądzie Piosenki — Śląskie Śpiewanie”, konkursie zorganizowanym przez Związek Górnośląski. Do finału zakwalifikowali się: Klaudia Stęchły i Grzegorz Dominik.


Wzięliśmy również czynny udział w „V Sportowym Turnieju Miast i Gmin” organizowanym przez Urząd Miasta Tychy.

 

 

------------------------------------

 


Drużyna SP nr 11 zajęła I miejsce w „II Turnieju Trio Basketu” kat. 1985-86, którego organizatorem był Zespół Szkół Sportowych, MOSiR Tychy, SDK „Tęcza”.


Iwona Zaczyńska w roku szkolnym 1999/2000 zajęła I miejsce w konkursie na plakat pt. „Park Kultury miejscem rekreacji i edukacji”.


Pani Katarzyna Błaszczuk-Melka zorganizowała konkurs dla uczniów klas piątych w ramach lekcji języka polskiego pt. „Znam mity”.


W klasach I-III odbył się konkurs recytatorski – „Cztery pory roku w poezji dziecięcej”.

 

W ramach Dni Otwartych w SP nr 11 odbyły się następujące imprezy: „Spotkanie z Brzechwą” – przedstawienie przygotowane przez Panią Katarzynę Błaszczuk-Melkę, jasełka przygotowane przez Panią Beatę Płoskońską, w sali gimnastycznej rozgrywki sportowe, na korytarzu występy uczniów klas pierwszych, w holu zostały wystawione kroniki szkolne – nad całością czuwała Pani Jolanta Frejowska z uczniami.

 

 

------------------------------------

 

 

W dniach 10-11 kwietnia 2001 r. odbyło się pasowanie na czytelnika klas pierwszych. W ramach tej imprezy w bibliotece szkolnej odbywały się przedstawienia, prezentacje książek, lektur, konkursy i zgadywanki.


W maju w naszej szkole odbyło się Święto Sportu. W imprezie wzięło udział ok. 400 dzieci. Uczestniczyły w następujących konkurencjach: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, sztafeta, przeciąganie liny.


Reprezentacja SP nr 11 zajęła I miejsce w „II Turnieju Koszykówki Ulicznej, w grupie 9-13 lat – czerwiec 2001”.

 

 

------------------------------------

 

 

21 maja 2002 r. uczniowie SP nr 11 w Tychach uczcili 80 rocznicę powrotu Górnego Śląska do odradzającego się państwa polskiego. Członkowie „Koła Żywego Słowa” pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Pani Jadwigi Plichty przygotowali program okolicznościowy. Uczniowie przedstawili rys historyczny walk Ślązaków o powrót Śląska do macierzy. Usłyszeliśmy recytację wierszy patriotycznych i pieśni śląskich w wykonaniu chóru szkolnego. Program był doskonałą lekcją historii i patriotyzmu dla uczniów, dostarczył wielu wzruszeń i przeżyć.


Klaudia Giel zajęła II miejsce, Katarzyna Siedlaczek zajęła III miejsce w konkursie plastycznym pt. „Ogień, woda - dwa żywioły” organizowanym przez UM Tychy.


Klaudia Giel i Manuela Giel zajęły I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Drzewa sprzymierzeńcem człowieka”.


W kwietniu w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Kubusiu Puchatku, przeznaczony dla uczniów klas drugich. Eksperci oceniali nie tylko odpowiedzi na pytania konkursowe, ale także wykonane przez dzieci „Kubusiowe Herby” oraz mruczanki Kubusia Puchatka w dowolnej aranżacji.

 

W kwietniu klasy I d z Panią Mirosławą Glinką i III a z Panią Bożeną Żyłką przygotowały obchody Dni Ziemi. Uczniowie ww. klas przygotowali występy, które zaprezentowały przed publicznością. Klasa I d wystąpiła z przedstawieniem o tematyce przyrodniczej. Uczniowie klasy III a ciekawie wyjaśniali, dlaczego należy szanować naszą planetę i w jaki sposób należy to robić.

 

 

------------------------------------

 

 

We wrześniu uczniowie naszej szkoły składali propozycje do Kodeksu Zasad Przeciwko Agresji. Uczniowie swoje głosy umieszczali w szkolnej skrzynce pocztowej, a następnie na ich podstawie, został opracowany Kodeks Zasad Przeciwko Przemocy.


W roku szkolnym 2003/2004 nasi uczniowie zdobywali laury w konkursach polonistycznych:

 

  • Anna Saternus z klasy IV wzięła udział w Miejskim Konkursie Literackim i została laureatką III miejsca konkursu na poziomie szkół podstawowych pt. „Tylko dzieci wiedzą, czego szukają”.
  • Łukasz Urbańczyk zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

 

 

 

 

------------------------------------


 

 

Nasza szkoła uczestniczyła w programie „Aktywna szkoła i środowisko to dla nas wszystko”. Był to rok aktywnego wolontariatu na rzecz tyskiego Hospicjum im. św. Kaliksta i wielkiej zbiórki „Góry grosza”.

Klasa V a zdobyła I miejsce w „Szkolnym Turnieju Młodego Ekologa”, zorganizowanym z okazji obchodów Dnia Ziemi.


3 listopada 2004 r. Nasza Szkoła miała zaszczyt gościć ks. biskupa Gerarda Bernackiego oraz proboszcza naszej parafii ks. Engelberta Ramolę. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy nauczyciele i obsługa szkoły.

 

 

 

 

W rok 2005 wkroczyliśmy teatralnym rokiem, w lutym koło teatralne przygotowało sztukę „ Dzień na Olimpie”.

W konkursie plastycznym pt. „Piękno Lasów Pszczyńskich” II miejsce zajął uczeń Maciej Migowski z klasy III d.

 

 

 

 


Aleksander Kuś zajął I miejsce w „II Grand Prix Tychów w Tenisie Stołowym - sezon 2005/2006”.

 

W roku 2006 nasi uczniowie zostali mistrzami w międzygminnym konkursie o tytuł Szkoły Kształtującej Mistrzów Klawiatury. Ta miłość trwa do dziś.

 

W roku 2007 przystąpiliśmy do międzynarodowego programu „Comenius”, w ramach którego gościliśmy w naszej szkole asystentkę językową z Turcji, panią Güleser Korkmaze. Nasz gość prowadził zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, tureckiego i zajęcia praktyczne z robótek ręcznych.


Obył się konkurs grafiki komputerowej, w czasie którego odwiedził nas patron konkursu – pan Marek Szkołtysek.

Rok 2008 był dla naszej szkoły szczególnie ważny, ponieważ obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia szkoły.


Nauczyciele przygotowali z tej okazji niezapomniane przedstawienie, pełne muzyki, tańca i poezji, w którego wystawienie zaangażowali się także uczniowie.

Jubileusz obchodzony był w dniach 6 i 7 czerwca. Goście, którzy świętowali z nami to ważne wydarzenie, zostali zaproszeni na uroczyste obchody do kina Andromeda, po mszy świętej w parafii św. Jana Chrzciciela. Następnego dnia miało miejsce spotkanie absolwentów (już na terenie szkoły), festyn na podwórku szkoły oraz czas na wspominanie z broszurami i kronikami w ręku.

 

 

 

------------------------------------

 



Z początkiem października ruszył ogólnopolski program edukacji finansowej SKO. W ramach programu nasi podopieczni – pod okiem pani Jolanty Frejowskiej i pani Joanny Loski-Rychlik - rozwijali pomysłowość i przedsiębiorczość, kształtowali nawyk oszczędzania i właściwego gospodarowania zasobami.


Uczniowie i nauczyciele znaleźli czas na magiczną zabawę w czasie „Balu u Hobbita”. Fantastyczne postacie i zwierzęta wyprowadziły tolkienowskie historie poza karty bibliotecznych ksiąg.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


3 października odbył się Dzień Europejski, uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące wylosowanych wcześniej krajów.


W tym też roku otworzyliśmy kuchnię uczniowską! Od tego czasu jemy kolorowo, a nad szkolnym korytarzem unosi się zapach zdrowych przysmaków. To wyjątkowe miejsce w późniejszym czasie odwiedził i przetestował Charles Daigneault – półfinalista programu Masterchef.
Latem z kolei odwiedziliśmy znajomych w Grecji w ramach programu Comenius.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


W listopadzie 2014 roku ogłoszono ustawę w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, uczciliśmy to wydarzenie uroczystym apelem i konkursem plastycznym. Tego roku nasza szkoła uzyskała certyfikat Wiarygodna Szkoła.


Po raz piąty pani Janina Bartos organizowała akcję „Literatura za makulaturę”, odwiedziła nas Dorota Gellner i Andrzej Marek Grabowski.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


Nasza szkoła realizuje program MultiSport – stymulujemy aktywność fizyczną uczniów.
Włączamy się w programy proekologiczne: warsztaty z recyclingu, kasztan na wagę złota, sprzątanie świata. Szkoła kontynuuje akcję „Adopcja serca”, dotyczącą ośrodka „JEEVODAYA”
Wizytujemy szkołę w Finlandii w ramach projektu Erasmus +

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


Szkoła zdobyła tytuł Strażników Sieci – od tej pory znamy zasady bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Uczniowie i rodzice z naszej szkoły serwowali śniadania w ramach Tyskich Targów Śniadaniowych. Pozostając w temacie kulinarnych osiągnięć w SP 11 po raz kolejny zorganizowano konkurs COOLINARNI.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


W październiku uczniowie wzięli udział w szeregu warsztatów edukacyjnych poświęconych niemarnowaniu pożywnienia - JemyEKO i ratowania żywności, otrzymaliśmy certyfikat Ratownika Żywności.


Po raz kolejny, pod opieką Pani Joanny Loski-Rychlik, przyłączyliśmy się do akcji „Szlachetna paczka”.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


14 i 15 maja 2018 roku odbyły się uroczyste obchody 60-lecia naszej szkoły. Uroczystości poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela. W drugim dniu obchodów zgromadziliśmy się wraz z gośćmi w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchaliśmy przemówienia dyrektor Marzeny Nogaj. Później nastąpiła część artystyczna pełna wspomnień, muzyki oraz pokazów tanecznych, ta część uroczystości została poprowadzona przez naszą nauczycielkę panią Jaonnę Wenklar i ucznia szkoły Antoniego Warzechę.


Przybyli goście mogli również zwiedzić szkołę, a absolwenci spotkać się ze swoimi nauczycielami i kolegami. Była również okazja do obejrzenia wystawy malarstwa, kronik szkolnych z minionych szkolnych, zdjęć oraz filmów.


Dla naszej szkoły ten rok wiąże się z ważnym wydarzeniem sportowym – w ramach Budżetu partycypacyjnego wygrywamy projekt budowy bieżni i skoczni na terenie obiektu.
Teatr nauczycieli w Dniu Edukacji Narodowej wystawił przedstawienie „Na straganie” Jana Brzechwy, które zebrało pochlebne recenzje wśród uczniów.


W tym roku Order Orła Białego pośmiertnie otrzymała patronka naszej szkoły Maria Skłodowska-Curie, obchodziliśmy też 100 – lecie niepodległości RP. Oba wydarzenia hucznie świętowaliśmy w społeczności szkolnej, odbył się tradycyjny festiwal piosenki patriotycznej.


W tym ważnym roku dla historii szkoły odwiedził nas ks. biskup Adam Wodarczyk.

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


Tego roku organizowaliśmy szkolne spotkania ze sztuką, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wyjechali zwiedzić Kraków (szlakiem podań i legend), uczestniczyli w widowisku Disney on Ice – Moc jest w Tobie.

 

Samorząd uczniowski przygotował szereg atrakcyjnych dni w szkole – dzień bajkowy, skarpetkowy, na opak. Wraz z teatralną grupa nauczycieli przygotowali jasełka. Wiktoria Smolarska zajęła drugie miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym.


Podczas izolacji wynikającej z pandemii nauczyciele i uczniowie solidaryzowali się organizując akcje: wysyłam uśmiech, światowy dzień zdrowia, zostań w domu.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


W czasie zajęć zdalnych odbyły się jasełka online, które podniosły na duchu uczniów i nauczycieli oczekujących powrotu do szkoły.


W tym czasie miała miejsce termomodernizacja szkoły, której efekty możemy podziwiać.
W ramach projektu „tradycyjny sad” nasza szkolna drużyna o nazwie „Zbuntowane Czereśnie” realizowała zadania i dzięki ich staraniom na placu naszej szkoły powstał czereśniowy sad.


Nauczycielskie koło teatralne przygotowało występ pożegnalny dla klas ósmych.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------

 


Nasza pracowania historyczna została wzbogacona o przedmioty związane z kulturą i tradycją Śląska, teraz uczniowie i nauczyciele mogą podziwiać każdego dnia charakterystyczny byfyj, porcelanę, zabawki, stroje regionalne.


W tym roku w naszej placówce została otwarta sala terapii sensorycznej, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Tyskich Inicjatyw Oświatowych.


Odbyła się inauguracja działalności Szkolnego Koła Turystycznego podczas wyjazdu do Ustronia i wejścia na Równicę.