- 1958- 1970 IGNACY CIĄGŁO
- 1970- 1986 ADELAJDA FREJOWSKA
- 1986- 1993 TERESA RÓŻYCKA
- 1993- 2007 IRENA BARCHNICKA
- 2007- 2012 KRYSTYNA MACIEJEWSKA
- 2012- 2023 MARZENA NOGAJ
- 2023- obecnie DOROTA WOŹNY
Nasza szkoła to pięćdziesiąt lat tradycji i historii. To miejsce szczególne, w którym wiedzę zdobywało kilka pokoleń mieszkanców Tychów i okolic. Pierwszych uczniów szkoła przyjęła w swoje mury 30 września 1958 roku. To właśnie wtedy odbyło się uroczyste otwarcie szkoły. Wcześniej uczniowie uczęszczali do SP nr 5 i to stamtąd ruszył uroczysty pochód do nowo otwartego budynku. Kierownikiem szkoły został pan Ignacy Ciągło, a jego zastępcą pani Aurelia Patalong. Pracę w szkole rozpoczęło 23 nauczycieli.
W szkole zebrała się grupa ludzi pełnych entuzjazmu i chęci do pracy. Już w listopadzie zorganizowano samorząd szkolny. W ramach pracy samorządu uczniowie przez wiele lat prowadzili korespondencję z Zakładem dla Dzieci Niewidomych w Laskach, z redakcjami gazet: Płomyk, Płomyczek i Świiat Młodych. Dzięki pomysłowości nauczycieli, którzy organizowali na boisku szkolnym lodowisko, uczniowie mogli zimą bezpiecznie jeździć na łyżwach.
W roku 1960 na uczniów czekała niespodzianka. Do użytku oddana została sala gimnastyczna, w której odbywały się zajęcia wychowania fizycznego oraz uroczystości z okazji świąt i ważnych wydarzeń.
W tym samym roku, dnia 26 maja nadano szkole imię Marii Curie- Skłodowskiej. Od tego momentu dzień ten był obchodzony jako święto szkoły.
Szkoła zawsze była miejscem kształtowania charakterów i postaw. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach z ciekawymi ludźmi: artystami, pisarzami, poetami oraz uczestnikami Powstań Śląskich. Mogli rozwijać swoje zainteresowania uczęszczając na zajęcia pozalekcyjne, brać udział w spotkaniach drużyny harcerskiej, działającej w szkole od 1961 roku. Jej pierwszą drużynową była pani Maria Kościańczuk. Od 15 listopada 1967 roku w szkole dziłał szczep harcerski obejmujący trzy drużyny zuchowe, dwie drużyny żeńskie i dwie drużyny męskie. Szczep nosił imię genarała Mariana Zaruskiego. Nadanie imienia nastąpiło 10 czerwca 1986 roku.