KAMPANIA MIEJSKA DLACZEGO?

 

       24 stycznia ruszyła Miejska Kampania "Dlaczego?- porozmawiajmy o uczuciach". Szczegółowe informacje na jej temat znajdziecie Państwo na stronie: http://dlaczego.ppptychy.pl/


W ramach kampanii udostępniamy numery telefonów zaufania:


116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny codziennie w godzinach 12.00-22.00. Prowadzi go Fundacja DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).


800 121 212
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.


800 702 222
Linia Wsparcia jest linią całodobową i bezpłatną dla wszystkich osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Wspierają nie tylko telefonicznie, ale także poprzez email (porady@liniawsparcia.pl) oraz czat (www.liniawsparcia.pl).


800 100 100
Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00 oraz pomoc online (pomoc@800100100.pl) dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności.


WAŻNE!
W ramach akcji pedagodzy szkolni w każdy poniedziałek od 14.30-16.30 będą pełnili dyżury w PPP. W tym czasie dzieci, ale także rodzice mogą przyjść do Poradni i uzyskać poradę w sprawach związanych z tematem Kampanii.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu.


W razie wszelkich pytań dotyczących akcji prosimy o kontakt z psychologiem lub pedagogiem szkolnym.